19 lutego 2010, 09:35
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3223 razy

Warszawska Szkoła Reklamy zaprasza na bezpłatne warsztaty i wystawę fotografii

Warszawska Szkoła Reklamy zaprasza na bezpłatne warsztaty i wystawę fotografii

Warszawska Szkoła Reklamy podczas targów Film Video Foto organizuje warsztaty, których jednym z tematów będzie uświadomienie uczestnikom czym jest i czym może być lustrzanka cyfrowa w filmie. Oprócz tego, w hali numer 1 będzie można zobaczyć "Portret zbiorowy" - wystawę zdjęć, których autorstwem są studenci Warszawskiej Szkoły Reklamy.

 

Program warsztatów:

25 marca
(czwartek)
sala konferencyjna nr 1
antresola, Hala nr 1
11.00 - 12.30
FILM FOTOGRAFICZNY.
prowadzenie:
Karolina Breguła
Wykład "Film fotograficzny" będzie dotyczył możliwości prezentacji prac fotograficznych w formie prostych pokazów slajdów, fotocastów łączących fotografię z elementami wideo, oraz animacji poklatkowej. Wymienione formy zostaną porównane z tradycyjnymi metodami ekspozycji zdjęć na przykładzie działań w polu sztuki. Przedstawione zostaną cele i sposoby realizacji omawianych form. Wykład uzupełniony będzie pokazem wybranych prac z dorobku studentów Warszawskiej Szkoły Reklamy.
12.30 - 13.50
REALIZACJA FILMÓW ZA POMOCĄ APARATÓW CYFROWYCH.
prowadzenie:
Adam Zięcina, wykładowca Warszawskiej Szkoły Reklamy, zawodowy operator
W wykładzie połączonym z prezentacją zostaną poruszone zagadnienia z zakresu rejestrowania ruchomego obrazu za pomocą aparatów fotograficznych klasy D-SLR (czyli cyfrowych lustrzanek).
Kilka lat temu nikt zajmujący się profesjonalnym tworzeniem filmów nie brał pod uwagę filmowania za pomocą aparatu fotograficznego. W zeszłym roku najwięksi producenci sprzętu fotograficznego (Canon i Nikon) wbudowali w niektóre swoje lustrzanki funkcje rejestracji filmu. Możliwości te bardzo szybko podchwycili filmowcy amatorzy, gdyż cena aparatu o wielkości klatki 35mm jest kilkunastokrotnie niższa niż kamery posiadającej taki sam przetwornik.
Podczas wykładu słuchacze zapoznają się z poszczególnymi modelami i możliwościami filmujących lustrzanek, dedykowanymi obiektywami, sprzętem dodatkowym oraz możliwościami montażu materiału zarejestrowanego za ich pomocą. Ponadto zaprezentowane będą przykładowe materiały filmowe oraz informacje dotyczące różnic w produkcji takich filmów, a także zalety i wady rozwiązań tego typu. Na koniec zastanowimy się czy filmowanie aparatem tak chętnie podchwycone przez amatorów sprawdzi się również w profesjonalnej produkcji filmowej i w niedalekiej przyszłości wyprze kamery cyfrowe.
 
26 marca
(piątek)


sala konferencyjna nr 1
antresola, Hala nr 1
11.00 - 11.50
FOTOBOARDING czyli fotograf w procesie produkcji filmowej.
prowadzenie
: Artur Waczko
Fotoboard większości fotografów kojarzy się z cyfrowym zdjęciem wydrukowanym na płótnie. Pojęcie to jednak, wywiedzione od filmowego storyboardu, stwarza miejsce dla fotografów w procesie przygotowania produkcji filmowej – szansę na extra zarobki oraz atrakcyjną prezentację planowanej produkcji potencjalnym kooproducentom.
Może być także znaczącym gestem artystycznym wzbogacającym dotychczasową paletę narzędzi wypowiedzi artystycznych. Intermedialność, która pojawiła się w kulturze końca XX wieku doskonale uwypukla cechy współczesnej kultury.

 

Ponadto szkoła zaprezentuje wystawę PORTRET ZBIOROWY - foyer, Hala nr 1

Kilkoro studentów Warszawskiej Szkoły Reklamy postanowiło wykonać portrety zbiorowe swoich kolegów. Wielu ludzi, różne pasje i marzenia, odmienne doświadczenia i osobowości. Cztery wielkoformatowe fotografie zrealizowane są w różnych technikach zdjęciowych. Wszystkie portrety łączy jednak twórcze zaangażowanie autorów i bohaterów prac.

W historii Warszawskiej Szkoły Reklamy pojawiły się już tysiące osobowości, które realizują własne, intrygujące projekty.

 



www.swiatobrazu.pl