Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Warsztaty Fotograficzne `Fotografia dzikiej przyrody`

Warsztaty Fotograficzne `Fotografia dzikiej przyrody`

Jeszcze przez 4 dni można się zapisywać na warsztaty i plener, podczas których będzie można nauczyć się fotografować dziką przyrodę.


p>Tajniki fotografii i uroki życia na łonie przyrody. Czeka Was porcja wiedzy i umiejętności potrzebnych do samodzielnego zgłębiania warsztatu fotografika przyrody. Te dwie strony przeplatają się ze sobą i tworzą Warsztaty Fotograficzne pt. FOTOGRAFIA DZIKIEJ PRZYRODY, na które zapraszam do Piły w dniach 5?7.06.2009.

Wspólnie z Firmą Canon organizujemy profesjonalne warsztaty fotograficzne dla wszystkich, którzy chcą poznać możliwości swojego aparatu i chcą pracować samodzielnie od momentu zrobienia zdjęcia do końcowych wydruków. Canon ? Profesjonalne Warsztaty Fotograficzne to 1 dniowy kurs, który rozpoczyna się teoretycznym szkoleniem na temat Systemu EOS. Następnie zajęcia teoretyczne zmieniają się w praktyczne, podczas których główny nacisk będzie położony na obsługę aparatu, funkcji specjalnych ich modyfikacji np. ustawień AF oraz wszystko o współpracy z zewnętrznymi lampami zarówno studyjnymi zasilanymi z sieci i z akumulatorów jak również systemem lamp Canon Speedlite.

Dla kogo są warsztaty?

Zajęcia są dla wszystkich, którzy chcą w 100% znać możliwości swojego aparatu, dla tych, którzy chcą sprawdzić nieomal wszystkie obiektywy firmy Canon (np. porównać działanie obiektywu EF 50mm f/1,4 i 50mm f/1,2). Dla tych, którzy chcą w sposób perfekcyjny pracować na plikach RAW. Dla tych wszystkich, którzy chcą pracować samodzielnie od momentu zrobienia zdjęcia do końcowych wydruków.
Każdy uczestnik będzie miał przez cały czas do dyspozycji jedną z najnowszych cyfrowych lustrzanek Canon, kilka obiektywów i komputer. W odpowiednich warunkach (światło zastane, błyskowe, ciągłe, zdjęcia statyczne i dynamiczny ruch) będzie można wyćwiczyć szybki, wolny od błędów styl pracy. Uwrażliwienie uczestników na rolę oświetlenia w tworzeniu artystycznej wizji obrazu fotograficznego, poznanie właściwości i możliwości studyjnego oświetlenia błyskowego i systemowych lamp błyskowych w studiu, wnętrzach i w plenerze. Poznanie wykorzystania oprogramowania, które jest w komplecie z aparatem, oprogramowania Aperture firmy Apple oraz kalibracja i zarządzanie kolorem. Umiejętność wykorzystania transmisji bezprzewodowej. Teoretycznie i praktycznie pełen pakiet zagadnień związanych z fotografowaniem aparatem cyfrowym i analogowym. Poznacie jak widzi aparat i od czego to zależy. Za co odpowiada obiektyw, a za co reszta aparatu. Nauczycie się patrzeć na światło i malować światłem obrazy fotograficzne. Zobaczycie, czym jest kompozycja zdjęcia i dlaczego robi się zdjęcia. Poznacie, czym jest twórcza fotografia.
Warsztaty są adresowane do starszej młodzieży i osób dorosłych. Doświadczenie prowadzących i elastycznie dopasowywany program, pozwala uwzględniać indywidualne oczekiwania uczestników, jest na bieżąco modyfikowany. Uczestnicy mają dużą swobodę rozwoju w doskonaleniu autorskich wypowiedzi artystycznych. Początkujący poznają sprzęt, akcesoria, materiały, zasady pomiaru światła, twórcze wykorzystanie warsztatu fotografa, uzyskują wskazówki, co do wyboru i zakupu sprzętu.

Program zajęć obejmuje wykład: teoria fotografii, praktyka: fotografowanie w plenerze z pomocą prowadzącego zajęcia, przegląd i omówienie wykonanych w ciągu dnia zdjęć, wykład: praca z komputerem, cyfrowy warsztat pracy fotografa, praktyka: samodzielna obróbka zdjęć przy wsparciu instruktora, a także pokazy slajdów i rozmowy o fotografii. Specyfika cyfrowego zapisu obrazu. Fotografia analogowa a cyfrowa, ocena obrazu, systemy zapisu i kompresji zdjęć. Rejestracja obrazu. Wybór sprzętu, przygotowanie i praca z aparatem cyfrowym, praktyczne zastosowania algorytmów oraz parametrów aparatu, korekcja ustawień, uzyskiwanie poprawnej kolorystyki zdjęć, wykorzystanie RAW-a, czyszczenie matrycy. Obróbka obrazu i archiwizacja zdjęć. Przygotowanie warsztatu cyfrowego, kalibracja monitora, wybór sprzętu oraz oprogramowania, ocena i korekcja obrazu, techniki poprawy jakości zdjęć, praca z wykorzystaniem warstw i masek, retusz oraz kolorowanie, konwersja ujęć do czerni i bieli, usuwanie szumu, efekty specjalne, łączenie zdjęć w panoramę, przygotowanie prezentacji, portfolio oraz drukowanie zdjęć. Formaty zapisu zdjęć, tryby tematyczne i manualne, ustawianie parametrów aparatu, ekspozycja, balans bieli, głębia ostrości, praca z lampą błyskową, budowa aparatu. Kompozycja, światło, barwa, głębia obrazu, perspektywa, ruch. Podstawowe właściwości zdjęć: portretowych, pejzażowych, architektury, makro i panoramicznych. Wykorzystanie filtrów. Podstawowa obróbka zdjęć, poprawa, jakości ujęć, usuwanie niedoskonałości oraz błędów, sposoby kreacji obrazu, filtry, archiwizacja i katalogowanie. Warsztat cyfrowy: kalibracja urządzeń (monitor, drukarka), optymalizacja oprogramowania, profile barwne, katalogowanie i archiwizacja ujęć, skanowanie i drukowanie zdjęć.

Szczegóły warsztatów

Termin: 4?7.06.2009 r. Początek o godz. 16.00.
Program dnia: wykład teoretyczny, fotografowanie w plenerze, przegląd i omówienie wykonanych w ciągu dnia zdjęć, zajęcia praktyczne, obróbka zdjęć, pokaz slajdów, wieczorne rozmowy o fotografii.
Koszt uczestnictwa za pełne uczestnictwo w warsztatach i plenerze: 50zł. Należy wpłacić na konto bankowe: Stowarzyszenie EFFATA, Konto: 60168010460000300005499371.

W cenę wliczone są: wykłady, ćwiczenia praktyczne, ciemnia, studio, plener, wycieczka statkiem po rz. Noteć, przejazd autokarem, dostęp do sieci Internet, poczęstunek.
Oczywiście w tzw. międzyczasie zaplanowane są posiłki i zwiedzanie okolic Piły.
Wyżywienie i nocleg we własnym zakresie, (polecamy hotel Gwda, zniżka dla uczestników warsztatów).
W związku z ograniczoną liczbą miejsc (zajęcia odbywają się w małych grupach) wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca. Zapisy na plener przyjmowane są do 31. maja 2009 r.

Więcej informacji można uzyskać drogą elektroniczną ? e-mail: effata@wp.pl
Tel.: 601970679, telefax 0672146659.

Organizatorzy warsztatów
: Stowarzyszenie EFFATA, FotoGrupaTwórcza - BWA.
informacje: Artur Łazowy, Tel. kontaktowy, 601970679
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem