21 kwietnia 2015, 14:24
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 4128 razy

Wawrzyniec Kolbusz na 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Mody i Fotografii w Hyeres

Wawrzyniec Kolbusz na 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Mody i Fotografii w Hyeres

Wśród 10 finalistów 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Mody i Fotografii w Hyères znalazł się Wawrzyniec Kolbusz. Festiwal odbędzie się w dniach 23-27 kwietnia 2015 r. "Czujemy jak co roku, że możemy zmienić na zawsze życie 20 młodych osób" – mówią o finalistach organizatorzy festiwalu.

Hyères (Francja) jest siedzibą Międzynarodowego Festiwalu Mody i Fotografii, podczas którego każdego roku wybieranych jest 10 najlepszych fotografów oraz projektantów. Festiwal stworzony przez Jean Pierre Blanc`a pierwotnie miał służyć odkrywaniu zdolnych fotografów i projektantów. Tegorocznemu festiwalowi przewodniczyć będzie Carol Lim i Humberto Leon, dyrektor kreatywny z Kenzo i założyciel marki Concept Store.
 
Z tysięcy kandydatów tylko garstka została zaproszona do willi Noailles na wzgórzach Hyeres, aby przedstawić swoje prace jury złożonemu z wybitnych fotografów, wydawców i projektantów.
 
Jednym z 10. fotografów jest Polak - Wawrzyniec Kolbusz. "Wawrzyniec Kolbusz koncentruje się na ukrytych motywach zachowań społecznych, kulturalnych i politycznych w sposób konceptualny. Jego projekt, pełen niejasności, pokazuje zależność pomiędzy mediami i polityką, często w oparciu o minimalistyczny przekaz" - czytamy na stronie Międzynarodowego Festiwalu Mody i Fotografii w Hyères.
 
Projekt "Sacred Defense" Kolbusza dokumentuje budowę fałszywych obrazów wojny w Iranie na zmienionych cyfrowo zdjęciach satelitarnych irańskich obiektów jądrowych.
 

Wawrzyniec Kolbusz

[kn_advert]

Wawrzyniec Kolbusz

Wawrzyniec Kolbusz
 

Wawrzyniec Kolbusz

 

Wawrzyniec Kolbuszwww.swiatobrazu.pl