Wciąż na fali: Sony NEX

Wciąż na fali: Sony NEX

Sony NEX reprezentuje zyskujący coraz większą popularność system aparatów kompaktowych z wymienną optyką. Po raz pierwszy sprzęt tego typu pojawił się w 2008 roku - na rynku ukazał się wtedy system Mikro Cztery Trzecie. Seria NEX to odpowiedź firmy Sony na pomysł konkurentów. Idea była prosta - stworzyć aparat o rozmiarach zaawansowanego kompaktu, dający użytkownikowi możliwości rejestracji obrazu na poziomie lustrzanki. Udało się całkiem dobrze.


Do rodziny Sony NEX należą dwa modele aparatów: Sony NEX-3 oraz Sony NEX-5. Oba urządzenia dysponują podobnym zakresem możliwości. Zainstalowane w nich matryce (w rozmiarze APS-C – czyli większe od tych stosowanych np. w analogicznych systemach firm Olympus i Panasonic) o rozdzielczości 14,2 megapikseli zapewniają bardzo przyzwoitą jakość obrazu i niezwykle niski, jak na tę klasę, poziom szumów. Niewątpliwe zalety modelu wyższego to mocna, metalowa obudowa (w NEX-3 mamy do czynienia z plastikiem) oraz możliwość kręcenia filmów wideo w jakości HD 1080i AVCHD. Irytującą wadą obu aparatów jest brak tzw. "gorącej stopki", co uniemożliwia stosowanie niededykowanych lamp błyskowych.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem