Szklanki po whiskey, które wyglądają jak planety sfotografowane przez sondę kosmiczną

Szklanki po whiskey, które wyglądają jak planety sfotografowane przez sondę kosmiczną

Prace autorstwa pochodzącego z Phoenix fotografa Erniego Buttona wyglądają jak zdjęcia odległych planet. Okazuje się jednak, że te egzoplanety są w rzeczywistości przedstawieniami... dna szklanki whiskey. Obrazy składają się na cykl, który bada niezwykłe właściwości osadu pozostającego na dnie szklanki szkockiej.


Fotograf wpadł na ten pomysł całkiem przypadkowo. Wkładając do zmywarki szklankę, zauważył na jej dnie ciekawy wzór. Oglądając go pod światło, okazało się, że na dnie znajdują się subtelne linie i desenie. Wykonując eksperymenty zauważył, że kilka kropel szkockiej single malt pozostawia na dnie bardzo różne wzory. "To trochę tak, jak pracować z płatkami śniegu – za każdym razem otrzymuje się unikatowe rezultaty" - tłumaczy swój proces Ernie Button. Aby wzmocnić efekt fotograf korzysta z różnokolorowych świateł. Dodatkowo różne rodzaje whiskey dają odmienne rezultaty.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem