12 sierpnia 2022, 19:00
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 992 razy

Widoki 3D słynnych miejsc w mapach Google

Widoki 3D słynnych miejsc w mapach Google

Google opracowuje funkcję map 3D, które zapewnią widok z lotu ptaka na ważne punkty orientacyjne i znane lokalizacje - Nowa funkcja jest udostępniana użytkownikom mobilnym, zarówno na platformach Android, jak i iOS i na ten moment obejmuje obrazy 3D prawie 100 słynnych miejsce na całym świecie.

Dzięki obrazom 3D w mapach Google można zwiedzać słynne miejsca 

Funkcja ta współpracuje z algorytmami sztucznej inteligencji Google, które pobierają miliardy zdjęć z Google Street View i zdjęć satelitarnych, by następnie połączyć je w celu stworzenia realistycznego obrazu 3D. Do tej pory Google udostępniło obrazy 3D m.in. wyspy Alcatraz w San Francisco, Big Bena w Londynie czy Empire State Building w Nowym Jorku. 
 
zdjęcia 3D
 
zdjęcia 3D
 
Obrazy 3D w mapach Google
 
Aby znaleźć te nowe obrazy 3D, wystarczy odwiedzić jakieś miejsce w Mapach Google i zajrzeć do sekcji zdjęć. Jeśli Google dodało trójwymiarowy widok danej lokalizacji, to będzie on dostępny właśnie w tej sekcji. Google twierdzi, że funkcja ta ma pomóc turystom, zapewniając widok obszaru z lotu ptaka w celach informacyjnych, bez zbytniego oddalania, jak to ma miejsce w przypadku zwykłego zdjęcia satelitarnego. 
 
Oglądając obrazy 3D, użytkownicy mogą łatwiej orientować się w danym miejscu i w jego naturalnym otoczeniu, z łatwością pokonując go z tym, co widzą na ziemi. Jednocześnie widoki 3D stanowią namiastkę podróżowania, dla tych którzy aktualnie nie mogą sobie pozwolić na wyjazd w dane miejsca. 
 
Przy okazji wprowadzania obrazów 3D Google udostępnia także nową funkcję w mapach, która jest adresowana do rowerzystów. Nawigacja rowerowa ma teraz zapewniać szczegółowe informacje o trasie, takie jak m.in. nachylenie powierzchni, rodzaje dróg, informacje o budowach czy o przeszkodach takich jak np. schody. 
 
Na razie widoki 3D obejmują tylko 100 miejsc, ale stale będzie rozszerzona lista dostępnych lokalizacji. 
 
 


www.swiatobrazu.pl