Wielkie kłamstwo we Florencji

Wielkie kłamstwo we Florencji

Od 25 września we Florencji, stolicy sztuki renesansowej, będzie można oglądać wystawę, której celem jest pokazanie wszystkich kłamstw i manipulacji, do jakich jest zdolna fotografia.


Ile prawdy jest w zdjęciu, które widzimy w gazecie albo w galerii? Czy można dziś wierzyć filmom dokumentalnym? Czy gdziekolwiek możemy jeszcze znaleźć obraz – zapis zdarzenia – któremu możemy zaufać, że jest jego obiektywnym, autentycznym zapisem? Chyba dziś już nikt nie ma złudzeń, że zarówno fotografia, jak i film kłamią i że musimy zawsze zachować ostrożność, próbując uwierzyć w to, co widzimy.
Te wszystkie zagadnienia stały się pretekstem do stworzenia wystawy „Realtà Manipolate” – Rzeczywistość zmanipulowana, o tym, jak obrazy redefiniują świat.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem