Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 15


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Wielkopolska Press Photo 2009

Wielkopolska Press Photo 2009

Konkurs Wielkopolska Press Photo adresowany jest do fotoreporterów oraz redakcji gazet lokalnych i regionalnych wydawanych w województwie wielkopolskim. Nagrodzone w nim zostaną najlepsze zdjęcia prasowe 2009 roku.


p>World Press Photo jest niezależną organizacją utworzoną w Holandii w 1955 roku w celu wspierania i popularyzowania na skalę światową prac profesjonalnych fotografów prasowych. Z myślą o realizacji swych założeń, „World Press Photo” organizuje dorocznie największy na świecie i najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej. Nagrodzone prace, zebrane w formie objazdowej wystawy, są przejmującą fotograficzną  dokumentacją naszego świata.

Te same cele przyświecały WBPiCAK, tylko na mniejszą - wojewódzką skalę, kiedy w 2000 roku ogłaszała po raz pierwszy konkurs „Wielkopolska Press Photo”. Konkurs okazał się potrzebną konfrontacją dokonań fotoreporterów  prasy lokalnej. Wywołał dyskusje o roli fotografii w praktyce dziennikarskiej, zachęcił wydawców prasy i redaktorów naczelnych do częstszego korzystania z tej formy wypowiedzi.
Nagrodzone prace, prezentowane przez nas w formie wystawy objazdowej, wzbudzają duże zainteresowanie zarówno w swym dokumentalnym, jak i artystycznym wymiarze.
Mamy nadzieję, iż na tegoroczną, dziesiątą edycję Konkursu "Wielkopolska Press Photo 2009" wpłynie jeszcze większa ilość prac o szerokim wachlarzu tematycznym. Czekamy na materiały najtrafniej oddające istotę wydarzeń, sytuacji lub osób, ilustrujące ważne momenty życia lokalnej społeczności i jej dzień powszedni.
Niechaj te zdjęcia - coraz częściej żyjące swoim samodzielnym bytem jako informacja, reportaż czy nawet publicystyka - udowodnią, iż jako medium, fotografia jest jedną z najwa-żniejszych dyscyplin współczesnej cywilizacji.

        REGULAMIN KONKURSU

1.    Konkurs adresowany jest do fotoreporterów oraz redakcji gazet  lokalnych i regionalnych wydawanych w województwie wielkopolskim.
2.    Do konkursu można zgłaszać zdjęcia wykonane w listopadzie i grudniu 2008 r oraz w  całym 2009 r  w dwóch kategoriach:
I -   „zdjęcia pojedyncze”
II-   „zestawy”
3.    Zdjęcia mogą pochodzić z dowolnego regionu Polski lub świata.
4.    Wyraźnie oznaczone zestawy powinny  liczyć od 3 do 9 zdjęć, a  ich opis powinien zawierać sugestię dot. rozmieszczenia zdjęć na planszy 100x70. Jury ma prawo ingerencji w układ i ilość zdjęć w zestawie.
5.     Akceptowane są: - odbitki czarno-białe oraz  barwne w minimalnym formacie 15 x 21 a także  - pliki cyfrowe (wyłącznie na płytach CD) zapisane jako jpg w rozdzielczości 300 dpi
6.    Na odwrocie każdej pracy (odbitki papierowe)  należy podać:
-    godło
-    tytuł zdjęcia lub zestawu
-    opis (kogo lub co zdjęcie przedstawia, kiedy zostało wykonane).
7.    Nazwa plików cyfrowych  powinna zawierać godło, tytuł zdjęcia  lub zestawu (skrót) i kolejny numer zdjęcia w zestawie. W osobnym pliku Worda należy zamieścić opisy do nadesłanych zdjęć (kogo lub co zdjęcie przedstawia, kiedy zostało wykonane).Płyta i  jej  okładka   powinny być podpisane godłem.
8. W osobnej, kopercie oznaczonej godłem należy umieścić wypełnioną kartę zgłoszenia. Jeden autor może przysłać tylko jedną kartę zgłoszenia.
9.    Ostateczny termin dostarczenia prac do organizatora - 31 października 2009 r.
10.  Zgłoszone do udziału w konkursie prace oceniać będzie profesjonalne Jury pod przewodnictwem wybitnego polskiego reportażysty - Tomasza Tomaszewskiego.
11.  Pula nagród w konkursie wynosi 5500 zł. O jej podziale decyduje Jury, którego decyzje są ostateczne.
12.  Laureaci o przyznaniu nagrody zostaną poinformowani telefonicznie, e-mailem lub drogą pocztową.
14.  Nagrody zostaną wręczone autorom podczas otwarcia wystawy pokonkursowej w grudniu 2009r. Wszyscy uczestnicy otrzymają katalog. Wystawa będzie następnie prezentowana w ramach Objazdowej Galerii Wielkopolskiej Fotografii w domach kultury i bibliotekach woj. wielkopolskiego.
15. Zdjęcia zakwalifikowane do wystawy przechodzą na własność organizatora. Płyty CD i prace niezakwalifikowane będzie  można odbierać w siedzibie organizatora.
16. W celu popularyzacji imprezy organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji zdjęć w katalogu oraz w prasie i telewizji.
17. Zgłoszenie prac na konkurs oznacza akceptację warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych dla celów promocyjnych – zgodnie z ustawą z dnia 28.08.1997 r. o ochronie danych  osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883).

TERMINARZ
Ostateczny termin przyjmowania prac: 31 października 2009 r.
Posiedzenie Jury: do 10 listopada 2009 r.
Wystawa pokonkursowa: grudzień 2009 r.

Adres organizatora:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna
i Centrum Animacji Kultury
ul. Prusa 3 60-819 Poznań
tel. (0-61) 6640867 fax (0-61) 6627366
www.wbp.poznan.pl 
e-mail: foto@wbp.poznan.pl


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem