Wielokrotnie nagradzany fotograf wykorzystuje bez zgody fragment zdjęcia Mary Ellen Mark

Wielokrotnie nagradzany fotograf wykorzystuje bez zgody fragment zdjęcia Mary Ellen Mark

Uwielbiana przez publiczność, ceniona przez krytyków Mary Ellen Mark umiała połączyć w fotografii chęć socjologicznej analizy z pełnym empatii, zwykłym ludzkim zainteresowaniem dla drugiego człowieka. Teraz fragment jej zdjęcia Souvid Datta połączył ze swoim ujęciem w jedną kompozycję – niestety bez uzyskania zgody.


Na  jednym ze zdjęć Souvida Datta z cyklu "In the Shadows of Kolkata"  pokazującym problem prostytucji dziewczynek w jednej z największych dzielnic czerwonych latarni w Indiach widzimy 17 letnią Radhikę, a w tle starszą kobietę, mającą być mentorką dziewczyny. I taka scena rzeczywiście miała miejsce, jednak kobieta będąca w pokoju nie zgodziła się na publikację swojego wizerunku. I wtedy właśnie fotograf postanowił zastosować w cyfrowej ciemni zabieg wytnij, kopiuj, wklej. Nowa mentorka, która znalazła się w pokoju, pochodzi z fotografii Mary Ellen Mark.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem