Władysław Nielipiński - 30 lat pracy twórczej

Władysław Nielipiński - 30 lat pracy twórczej

Od 26 lutego w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie można będzie oglądać wystawę "Moja Wielkopolska 1979-2009". Jest to fotograficzny zapis animatorskich działań Władysława Nielipińskiego, wielkiego popularyzatora fotografii w Wielkopolsce.


Władysław Nielipiński (ur.1956)

1979  ? zakłada w Gnieźnie ?Fotoklub Format? i zostaje jego pierwszym prezesem
Działalność ?Fotoklubu Format? założonego przez Władysława Nielipińskiego w 1979 r. uaktywniła w Gnieźnie znaczne kręgi fotografujących. Władysław Nielipiński w tym okresie otrzymał kilka nagród w regionalnych i ogólnopolskich konkursach fotograficznych, zorganizował kilkanaście wystaw klubowych, w których również wystawiał swoje prace. Współpracując z ówczesnym wojewódzkim instruktorem ds. fotografii ? Januszem Nowackim ? dwukrotnie (w latach 1980 i 1981) organizował warsztaty fotograficzne pomyślane jako kompleks przedsięwzięć obejmujących: plener przemysłowy (?Polania?) i miejski (?Gniezno 81?), seminaria warsztatowe, działania będące formą kreacji zbiorowej i stymulujące działalność miejscowego środowiska fotograficznego.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem