Włoski oddział Canona przypadkowo publikuje na swoim Facebooku zdjęcie wykonane bezlusterkowcem Fuji

Włoski oddział Canona przypadkowo publikuje na swoim Facebooku zdjęcie wykonane bezlusterkowcem Fuji

Historia, która od kilku dni rozbawia środowiska fotograficzne na całym świecie jest doskonałym przykładem na to, że w Internecie nie wolno już wierzyć w nic. Wyobraźcie sobie, że znajdujecie piękne zdjęcie włoskiego krajobrazu wykonane lustrzanką Canona i chcecie ten fakt jakoś wykorzystać. Tymczasem okazuje się, że nie jest to zdjęcie, lecz fotomontaż, a do tego pokaźna jego część została wykonana aparatem bezlusterkowym zupełnie innej marki i wykorzystana bez wiedzy i zgody twórcy. I co teraz?


Czy znacie takie, popularne w światku public-relation powiedzenie "kryzysy w social media zawsze wybuchają w weekendy"? Trudno powiedzieć, czy jest to prawda, ale przedstawiciele firmy Canon we Włoszech z pewnością musieli przez ostatnich kilka dni solidnie główkować – głównie nad tym, co zrobić w obliczu drobnego kryzysu, w jaki sami się wpakowali. Wszystko zaczęło się od zdjęcia pejzażowego Rzymu opublikowanego w zeszłym tygodniu w kilku serwisach społecznościowych na kontach Canon Italia. Zdjęcie to (a raczej jego fragmenty) szybko rozpoznał znany pejzażysta Elia Locardi, ambasador marki Fujifilm i założyciela Dream Photo Tours, którego skrócony przewodnik po najbardziej fotogenicznych miejscach świata mieliśmy przyjemność publikować dwa lata temu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem