Woman and Dead Olafa Breuninga - relacja

Woman and Dead Olafa Breuninga - relacja

W czwartek 26 kwietnia 2007, w krakowskim Bunkrze Sztuki, odbył się wernisaż wystawy „Woman and Dead”, Olafa Brauninga. Jest to czwarta już odsłona projektu – Transkultura.


„Sztuka jest miedzy kulturowa” - tymi słowami, rozpoczęła się wystawa „Woman and Dead”. w bunkrze sztuki. Na początku należy wyjaśnić, czym jest „Transkultura”, termin pod którym odbywa się cały cykl wystaw sztuki współczesnej, do której prace Olafa Breuninga, również należą. Kurator wystawy, pani Magdalena Ujma tłumaczy znaczenie owego słowa w następujący sposób - „Cykl ten poświęcony jest zagadnieniom tożsamości obywateli współczesnego świata, ze szczególnym uwzględnieniem Europy, w czasach gwałtownych przemian, związanych z wkroczeniem w nowa fazę nowoczesności. Przemiany te skutkują m.in. pomieszaniem wzorców kulturowych przy jednoczesnej próbie powrotu do konceptu „czystych” kultur. Wystawę Breuninga, można w tym kontekście odczytać jako pokazującą efekty globalizacji widziane oczami zachodniego Europejczyka, mającego swobodny dostęp do środków komunikacji i z łatwością przemieszczającego się po świecie”


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem