Zamarznięte budynki w Workucie

Zamarznięte budynki w Workucie

Fotograf Arseniy Kotov poświęca się dokumentowaniu zmian w życiu i architekturze Rosji od czasu upadku ZSRR - W związku z tym, w lutym znalazł się w najzimniejszym europejskim mieście - Workucie. Miasto to jest położone około 170 kilometrów od Oceanu Arktycznego. Niegdyś znajdował się w nim jeden z największych i najbardziej wyczerpujących obozów pracy przymusowej. Obecnie jest to niewielkie miasteczko górnicze.


Niezwykły dokument z Workuty

W Workucie temperatury spadają nawet do -45 stopni poniżej zera. Jest to miasto cechujące się tym, że jego populacja kurczy się najszybciej w całej Rosji. Podczas wizyty fotograf zwiedził różne kompleksy mieszkaniowe zbudowane dla robotników, z których wiele zostało opuszczonych po zamknięciu kopalni. W szczególności jedna z budowli ukazuje postępującą degradację miasteczka. Pięciokondygnacyjny budynek jest niemal w całości pokryty długimi soplami lodu i zasypany śniegiem. Przez śnieg wyglądają relikty dawnych czasów i niebieska farba, którą zostały pomalowane ściany. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem