Wrząca woda zamarzająca w ułamku sekundy – niesamowite zjawisko na filmie

Wrząca woda zamarzająca w ułamku sekundy – niesamowite zjawisko na filmie

Woda wyrzucona w powietrze, zamarzająca w ułamkach sekund i opadająca na ziemię jako lodowy pył? To nie opis sceny z filmu SF, lecz rzeczywiste zjawisko, które może dostrzec i uchwycić w kadrze praktycznie każdy. Oczywiście pod warunkiem, że znajdzie się w odpowiednim miejscu. Dla mieszkającej w amerykańskim stanie Minnesota 56-letniej Debbie Center okazją ku temu stała się fala mrozów, jakie przetaczają się właśnie przez ogromne połacie Ameryki Północnej. Wykorzystała ona w tym celu zwyczajny rondel z gotującą się wodą oraz fakt, że mrozy na zewnątrz jej domu osiągnęły rekordowe -33 stopnie Celsjusza. Efekty są spektakularne.


Podczas gdy nasz kontynent zima jak do tej pory omija szerokim łukiem, Amerykanie i Kanadyjczycy mają pod dostatkiem śniegu i mrozu. Ekstremalne temperatury, jakie notuje się teraz w Kanadzie i północnych stanach USA umożliwiają obserwowanie – oraz rejestrowanie na zdjęciach i filmach – ciekawych i rzadkich zjawisk. Mogą być to przy tym zarówno zjawiska w skali makro, takie jak zamarznięcie sporej części wodospadu Niagara, jak i rzeczy znacznie mniejsze. Co nie znaczy, że mniej ciekawe!
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem