Wigilia w 1968 roku była wyjątkowa - wtedy powstało kultowe zdjęcie - Wschód Ziemi

Wigilia w 1968 roku była wyjątkowa - wtedy powstało kultowe zdjęcie - Wschód Ziemi

W 2019 roku minęło 50 lat, odkąd człowiek po raz pierwszy postawił stopę na Księżycu, a nadchodzący rok przyniesie okrągłe rocznice także innych ważnych, czy zapadających w pamięć misji - przykładowo Apollo 13 (została zapamiętana jako ta, która zakończyła się niepowodzeniem, ale jednocześnie ogromnym sukcesem było uratowanie załogi i bezpieczne sprowadzenie astronautów z powrotem na Ziemię). Przełom roku - a w szczególności Wigilia Bożego Narodzenia - to także dobry moment, aby wspomnieć inną ważną misję, czyli Apollo 8. Zwłaszcza ze względu na jedno, historyczne zdjęcie powszechnie nazywane „Wschód Ziemi”.


Historia powstania zdjęcia Wschód Ziemi

Dnia 24 grudnia 1968 roku, gdy na Ziemi obchodzono Boże Narodzenie, astronauci misji Apollo 8 Frank Barman, Jim Lovell i Bill Anders byli pierwszymi w historii naocznymi świadkami, jak Ziemia "wschodzi" nad jałową powierzchnią Srebrnego Globu (załoga była także pierwszą ekipą, która okrążyła Księżyc). Astronauci wykonali wtedy ikoniczną fotografię, która powszechnie zwana jest "Wschód Ziemi".

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem