Wprowadzenie do pracy z Adobe Lightroom Classic CC - cz. 1

Wprowadzenie do  pracy z Adobe Lightroom Classic CC - cz. 1

Praca fotografa przebiega etapami – również wówczas, gdy sesja zdjęciowa dobiega końca i wraz ze zgromadzonym materiałem wraca on do swojej pracowni - Tak było w dawnych czasach dominacji fotografii tradycyjnej i tak też jest teraz. Struktura i wygląd programu Adobe Lightroom odzwierciedlają taki model działania i wspomagają go. Do tego tematu wrócimy bliżej za moment, natomiast teraz ograniczymy się do stwierdzenia, że inspiracją do stworzenia „cyfrowej ciemni” były prawdziwe ciemnie zawodowych fotografów.


Minimalne wymagania sprzętowe Lightrooma są dość niewielkie: w wersji na komputery PC jest to 64-bitowy procesor, 4 GB pamięci RAM, monitor o rozdzielczości 1024×768 pikseli, 2 GB przestrzeni dyskowej, aktywne łącze internetowe oraz system operacyjny Windows 7 lub nowszy (tylko 64 bit); dla komputerów Apple wymagania przedstawiają się podobnie, przy czym wymagany do pracy system operacyjny macOS to wersja 10.13 (High Sierra). Praca na takich konfiguracjach będzie jednak bardzo daleka od komfortu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem