Wstrząsające nagranie z niedźwiedziem polarnym budzi kontrowersje – również wśród biologów

Wstrząsające nagranie z niedźwiedziem polarnym budzi kontrowersje – również wśród biologów

Od około tygodnia nagranie przedstawiające wyczerpanego i najprawdopodobniej umierającego niedźwiedzia polarnego rozchodzi się wirusowo po Internecie. Wszędzie gdzie dociera budzi skrajne emocje, koncentrujące się głównie wokół przyczyn, które doprowadziły zwierzę do takiego stanu oraz kondycji naszej planety. Pojawiają się jednak również głosy poddające w wątpliwość charakter nagrania, jego treść i intencje twórców. Co ciekawe, wśród głosów sceptycznych pojawiają się również wypowiedzi naukowców badających życie zwierząt w kręgu polarnym.


Jest to jeden z tych materiałów filmowych, których nie da się łatwo zapomnieć. Skrajnie wychudzony i wycieńczony niedźwiedź polarny z trudem stoi na nogach, szukając pożywienia w stercie odpadków pozostawionych przez ludzi. Zwierzę jest w fatalnym stanie, nie jest w stanie się poruszać, a pod koniec filmu upada i nie jest w stanie się podnieść. Całość ilustruje przygnębiająca muzyka i komentarz twórcy, fotografa i filmowca Paula Nicklena. Jednak obecnie nie wszyscy przekonani są, że to, co można odczytać z filmu jest dokładnie tym, co przedstawia nagranie.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem