15 lipca 2020, 09:50
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 1810 razy

Mężczyzna trzymał dziecko nad przepaścią, aby zrobić dobre zdjęcie

Mężczyzna trzymał dziecko nad przepaścią, aby zrobić dobre zdjęcie

Internet obiegło szokujące nagranie, na którym widać, jak daleko potrafią posunąć się nieodpowiedzialni rodzice, aby uzyskać „wyjątkowe” zdjęcie swojego dziecka - Na wstrząsającym nagraniu można zobaczyć ojca, który trzyma pociechę nad przepaścią.

Zobacz wstrząsające wideo - dziecko nad przepaścią

Do incydentu miało dojść wzdłuż drogi Hongjing, która stanowi kręty, 12-kilometrowy odcinek malowniczej trasy na obrzeżach Pekinu. Na wideo widać mężczyznę, który trzyma dziecko za ręce, gdy to zwisa nad przepaścią, podtrzymując się przy tym podkurczonymi nogami. Materiał został nagłośniony za pośrednictwem popularnego w Chinach serwisu Weibo po udostępnieniu przez tamtejszą gazetę "People Daily". Według gazety mężczyzna na końcu stwierdza - "Patrz! Patrz! ręce dzieciaka drżą!"
 
Nagranie wywołało oburzenie internautów zarówno w Chinach, jak i poza nimi. Jak dotąd nie udało się ustalić tożsamości rodziców ani potwierdzić autentyczności wideo. Jednakże na podstawie materiałów, które publikujemy na łamach ŚwiatObrazu.pl, można - niestety - łatwo wywnioskować, jak niebezpieczne potrafią być takie akrobacje. Donosiliśmy już o śmiałkach, którzy chcąc zdobyć zapierające dech w piersiach zdjęcia i jednocześnie mający doświadczenie w spinaczkach po wysokościowcach i tak często kończyli tragicznie. 
 
Zmuszanie małego dziecka do zwisu nad przepaścią przenosi głupotę i brak wyobraźni na nowy poziom. Niestety można przeczuwać, że to nie jest jeszcze ich szczyt. www.swiatobrazu.pl