Wykład o twórczości Edwarda Harwiga

Wykład o twórczości Edwarda Harwiga

W Starej Galerii ZPAF w Warszawie trwa wystawa rocznicowa, poświęcona twórczości Edwarda Hartwiga. Jednym z wydarzeń towarzyszących ekspozycji będzie wykład o fotografii zmarłego przed sześciu laty artysty.


p>W poniedziałek 16 listopada o g.18.00  OW ZPAF zaprasza na wykład Zbigniewa Tomaszczuka "Twórczość Edwarda Hartwiga".
Ilustrowany wykład jednego z czołowych historyków fotografii w Polsce jest częścią obchodów stulecia urodzin Edwarda Hartwiga i dopełnieniem wystawy, którą można obecnie oglądać w Starej Galerii ZPAF w Warszawie

O wystawie:
Jak zapewniają kuratorzy wystawy Tomasz Mościcki i Ewa Hartwig-Fijałkowska będzie to wystawa-niespodzianka, pokazująca nowe fotograficzne oblicze jednego z najwybitniejszych polskich fotografów, znanego wszystkim zarówno z piktorialnych krajobrazów jak i awangardowych prac z pogranicza fotografii i grafiki z lat 60. Większość z ponad setki eksponowanych na wystawie zdjęć to nieznane dotychczas portrety mieszkańców Lublina, zachowane na szklanych negatywach na strychu kamienicy, gdzie Hartwigowie mieszkali przed wojną. Negatywy zostały odkryte zaledwie kilka lat temu, przy okazji remontu budynku.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem