Wystawa fotograficzna Mercedes G Allegro Syberia Expedition 2009

Wystawa fotograficzna Mercedes G Allegro Syberia Expedition 2009

Po miesiącu podróży, przejechaniu ponad 12 000 km, przepaleniu parunastu ton paliwa i walce z mniejszymi lub większymi przeciwnościami losu ekipa Mercedes G/Allegro Syberia Expedition 2009 podjechała pod tablicę z napisem MAGADAN. Spełniło się ich podróżnicze marzenie. Dotarli tam, gdzie kończy się Eurazja. Wystawa, którą będzie można zobaczyć podczas targów Film Video Foto 2010 w Łodzi przedstawia ludzi, miejsca i zdarzenia, które na zawsze utkwiły im w pamięci.


Na początku był pomysł, który zrodził się z miłości Mateusza Damięckiego do Rosji. Od spontanicznego pomysłu do realizacji wiodła długa droga, dosłownie i w przenośni. Projekt wyprawy przez Syberię nad Morze Ochockie dojrzewał przez wiele miesięcy. W tym czasie Mateusz Damięcki (jeden z pomysłodawców i współtwórców wyprawy na Syberię, aktor, podróżnik) i Dominik Kopczyński (kierownik ekspedycji, reżyser i podróżnik), główni pomysłodawcy wyprawy, mierzyli się nie tylko z biurokracją, ale i kryzysem finansowym, który skutecznie utrudniał pozyskiwanie sponsorów. W tym czasie klarował się również skład zespołu, do którego dołączyli: Paweł Długołęcki (montażysta filmowy i telewizyjny, wieloletni przyjaciel Mateusza Damięckiego), Grzegorz Gos (inżynier, mechanik samochodowy Mercedes Benz Polska), Marek Sudoł (operator kamery, specjalista od zdjęć lotniczych, fotograf) i Tomasz Toruń (przedsiębiorca, prywatnie podróżnik, kierowca off roadowy). Każdy z uczestników miał inne zadanie do wykonania, Był nawigator, tłumacz, fotograf, operator kamery, montażysta, ale oni wszyscy musieli przede wszystkim pełnić rolę kierowców terenowych, przygotowanych do jazdy w trudnych warunkach tajgi i tundry syberyjskiej.

Celem Ekspedycji było przejechanie na kołach trasy Warszawa – Magadan – Warszawa. Łącznie 25 000 km w przeciągu dwóch miesięcy. 19. dnia podróży ekipa osiągnęła jeden z najważniejszych celów Wyprawy – dojechali do Wierszyny, oddalonej około 7000 km od Polski. Wierszyna to jedno z niewielu miejsc poza granicami Polski, w których niemal wszyscy mieszkańcy posługują się językiem polskim – są to potomkowie emigrantów głównie z rejonów Małopolski i Zagłębia Dąbrowskiego, którzy osiedlili się tu około 1905 roku. Syberia Expedition dostarczyło uczniom z Wierszyny komplet polskich podręczników do podstawówki dla każdego z nich. Dodatkowo wyposażyli ich we wszystko, co potrzebne w szkle.

Po miesiącu podróży, przejechaniu ponad 12 000 km, przepaleniu parunastu ton paliwa i walce z mniejszymi lub większymi przeciwnościami losu ekipa Mercedes G/Allegro Syberia Expedition 2009 podjechała pod tablicę z napisem MAGADAN. Spełniło się ich podróżnicze marzenie. Dotarli tam, gdzie kończy się Eurazja.

Wystawa, którą będzie można zobaczyć podczas targów Film Video Foto 2010 w Łodzi  przedstawia ludzi, miejsca i zdarzenia, które na zawsze utkwiły im w pamięci.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem