Wystawa Limelight w Sofitel Warsaw Victoria

Wystawa Limelight w Sofitel Warsaw Victoria

Od 3 września br. w lobby Sofitel Warsaw Victoria można oglądać zdjęcia będące częścią wystawy pt. Limelight. Ekspozycja, realizowana we współpracy z paryską Polka Galerie, prezentuje znane postaci świata sztuki i polityki w oryginalnych oraz zaskakujących ujęciach. Fotografie, autorstwa wybitnych angielskich i francuskich artystów – Marca Ribouda, Jean-Marie Périera, Dereka Hudsona i Sébastiena Micke’a, można podziwiać do końca października 2015.


Polska to kolejny przystanek na trasie wystawy Limelight. Od 2012 roku ekspozycja odwiedziła już 7 krajów, zachwycając koneserów fotografii m.in. z Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Węgier czy Maroka. Każda wizyta w danym państwie, to zestaw nieco innych zdjęć. Warszawska ekspozycja liczy 35 pozycji, a wśród nich znalazły się portrety Jamesa Browna, Billa Gatesa, Pabla Picassa, Salvadora Dali i zespołu The Beatles.

W poszukiwaniu sztuki

Wernisaż wystawy odbył się w czwartek 3. września w hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Na wydarzenie, prowadzone przez Annę Popek, przybyło liczne grono entuzjastów fotografii, przedstawiciele świata muzyki i filmu oraz krytycy. Partnera wystawy reprezentowali Emeric Descroix z Polka Galerie oraz Catherine Riboud – żona jednego z autorów zdjęć – Marca Ribouda.

Brigitte Bardot & Sylvie Vartan, fot. Jean-Marie Périer / Polka Galerie

"Jako przedstawicielowi Polka Galerie, jest mi niezmiernie miło., że nasza wystawa dotarła do Polski. Dzięki udanej współpracy z siecią hoteli Sofitel, możemy pokazywać te wyjątkowe zdjęcia szerokiemu gronu odbiorców na całym świecie. W każdym z krajów wzbudzają one duże zainteresowanie. Biorąc pod uwagę frekwencję podczas wernisażu, myślę, że w Polsce będzie podobnie" – powiedział  Emeric Descroix z Polka Galerie.

YSL & Sybil Buck, fot. Jean-Marie Périer / Polka Galerie

Kultura bliska marce Sofitel

Czwartkowe wydarzenie, oprócz niezapomnianych wrażeń wizualnych, wzbogacone zostało również akcentami muzycznymi i kulinarnymi. Goście mogli podziwiać fotografie przy akompaniamencie piosenek śpiewanych przez Agatę Nizińską, natomiast wyjątkowe doznania kulinarne dostarczył szef kuchni restauracji Le Victoria Brasserie Moderne – Maciej Majewski. Takie działania wyróżniają hotele Sofitel – swobodne komponowanie wydarzeń, którym towarzyszy wykwintna kuchnia, będąca fuzją francuskich korzeni i lokalnych, sezonowych delicji, oraz niebanalna sztuka.

Sofitel Warsaw Victoria

Sofitel Warsaw Victoria

Sofitel Warsaw Victoria

Sofitel Warsaw Victoria

W Polsce dostępne są trzy obiekty tej marki: Sofitel Warsaw Victoria, Sofitel Grand Sopot oraz Sofitel Wrocław Old Town. Wspólnym mianownikiem wszystkich hoteli jest mocny akcent stawiany na elegancki design, najwyższej jakości obsługę i wysublimowaną gastronomię. Marka Sofitel stale angażuje się w przedsięwzięcia kulturalne, także jako ich ambasador. Jest to nieodłączna część polityki firmy.  

"Chętnie uczestniczymy w realizacji wartościowych inicjatyw mających na celu promocję sztuki. Uważamy, że wspieranie działań kulturalnych jest immanentnym elementem funkcjonowania i wizerunku naszych hoteli – tym, jak postrzegają nas nasi goście" – powiedział Philippe Godard, dyrektor operacyjny segmentu hoteli marek luksusowych w Europie Wschodniej, który od września stoi na czele Sofitel Warsaw Victoria.

Zdjęcia można oglądać bezpłatnie w hotelowym lobby Sofitel Warsaw Victoria, ul. Królewska 11, do 31. października 2015. Ceny fotografii zaczynają się od 3 tysięcy złotych. Patronem medialnym wystawy jest SwiatObrazu.pl.

Wystawa Limelight w Sofitel Warsaw Victoria

Les Beatles, fot.Jean-Marie Périer, 1964 r.

"To pierwsze zdjęcie, które zrobiłem Beatlesom. Wtedy nie wiedziałem nawet kim są. To było w domu Briana Epsteina – ich menedżera. Bardzo trudno jest być przed grupą, ponieważ kiedy nie jesteś wewnątrz niej jesteś oczywiście poza nią. Ponadto dali mi to dodatkowo odczuć, gdyż mówili niezrozumiałym angielskim slangiem, dlatego nie mogłem nic zrozumieć. Więc kazałem im siadać na stołkach i zrobiłem zdjęcie. Potem zabrali mnie do sklepu Anello&Davide, który był szewcem zespołu – tym, który robił słynne buty z zamkiem z boku. Stwierdziłem, więc że oczywiście kupię parę. Przyjeżdżając na miejsce mogłem na własne oczy zobaczyć skalę ich popularności. Po 15 minutach cała ulica wypełniona była krzykiem kobiet, a my musieliśmy wzywać policję ponieważ inaczej nie bylibyśmy w stanie opuścić tego miejsca" – wspomina Jean-Marie Périer.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem