Wystawa z okazji 80. urodzin Tadeusza Rolke

Wystawa z okazji 80. urodzin Tadeusza Rolke

Tadeusz Rolke "Wszystko jest fotografią" - to wystawa jubileuszowa z okazji 80. rocznicy urodzin fotografa. Będzie ją można oglądać od 29 maja do 17 lipca w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej. ŚwiatObrazu patronuje temu wydarzeniu.


Wystawa jubileuszowa Tadeusza Rolke jest dużym przeglądem o charakterze retrospektywnym ze szczególnym uwzględnieniem prac najnowszych, wykonanych w ostatnich latach. Tadeusz Rolke, legenda polskiej fotografii, jest postacią niezwykle zasłużoną dla rozwoju tego medium w Polsce. Jego wieloletnia działalność, nie tylko jako czynnego fotografa, ale również wykładowcy i bardzo aktywnego uczestnika bieżącego życia artystycznego, wieloletniego członka Związku Polskich Artystów Fotografików i Rady Artystycznej ZPAF, współpracownika czasopism i magazynów w Polsce i za granicą stawia go w rzędzie najwybitniejszych osobistości polskiej fotografii.
Rolke (ur.1929 w Warszawie) zaczyna fotografować podczas II wojny światowej. Jako uczestnik Powstania Warszawskiego zostaje wywieziony na roboty do Niemiec. W 1951 będąc studentem historii sztuki zostaje uwięziony za rzekomy udział w "stowarzyszeniu antypaństwowym". Po odwilży pracuje w tygodniku Stolica oraz mitycznym miesięczniku Polska.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem