Wystawa Jacqueline Livingston w Gdańsku

Wystawa Jacqueline Livingston w Gdańsku

Wystawa Jacqueline Livingston, Album rodzinny. Przestrzenie intymności to 25 zdjęć, które przedstawiają artystkę oraz jej bliskich w różnych scenach życia rodzinnego i stanowią niezwykłą, barwną opowieść o relacjach, bliskości i więziach międzyludzkich.


Pierwsze fotografie Jacqueline Livingston pochodzą z 1962 roku, kiedy to artystka była zaangażowana w organizację ruchu feministycznego w San Francisco. Od początku obiektem jej zainteresowań w sztuce jest ciało i związana  z nim, niczym nieskrępowana seksualność.

W latach siedemdziesiątych, jako asystentka na Wydziale Fotografii w Cornell Univesity w Nowym Jorku, artystka zrealizowała projekt podczas którego fotografowała swoje dziecko, jego ojca i swojego teścia. Powstała w ten sposób seria portretów mężczyzn, reprezentujących trzy pokolenia. Pokazanie tych zdjęć na jednej z grupowych wystaw organizowanych przez uniwersytet okazało się ?wyrokiem? dla artystki, co zachwiało jej karierą.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem