Wystawa prac nagrodzonych w konkursie `Album dla Gdańska`

Wystawa prac nagrodzonych w konkursie `Album dla Gdańska`

Od 18 grudnia w Muzeum Narodowym w Gdańsku – Gdańskiej Galerii Fotografii będzie można zobaczyć zdjęcia, nagrodzone i wyróżnione w tegorocznej edycji konkursu "Album dla Gdańska". W konkursie przyznano nagrody zarówno profesjonalistom, jak i amatorom.


Gdańska Galeria Fotografii, Dział Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku, ma zaszczyt zaprosić 18 grudnia 2009 roku wszystkich miłośników fotografii, którzy pozostają pod urokiem miasta Gdańska, na wernisaż wystawy pokonkursowej oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom finału II Międzynarodowego Konkursu Album dla Gdańska 2009.

Druga edycja zainaugurowanego w 2008 roku konkursu spotkała się z niebywałym zainteresowaniem. Organizatorzy zachęcali w nim do odstąpienia od tradycyjnych metod ilustrowania krajobrazu miejskiego znanych z przewodników. Współczesne przeobrażenia lokalnego pejzażu stały się inspiracją dla wielu twórców odważnie eksperymentujących z medium fotografii. Regulamin tegorocznego konkursu nie dopuszczał zdjęć zrobionych przed rokiem 2005 oraz ograniczał liczbę prac jednego autora do 5, mimo to do 15 października 2009 roku do Gdańskiej Galerii Fotografii wpłynęło aż 455 zdjęć 109 autorów z Polski, Francji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Jury II Międzynarodowego Konkursu Album dla Gdańska 2009 w składzie: Robert Kwiatek-fotoreporter, Krzysztof Miękus-dziennikarz, artysta wizualny, kurator wystaw, Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka-historyczka sztuki, kuratorka wystaw i Monika Zawadzka-antropolożka, architektka, 9 listopada wybrało w dwóch kategoriach: Autorów Profesjonalistów i Autorów Amatorów, najbardziej niekonwencjonalne, nowatorskie w formie wizualnej „kadry gdańskie” wyłaniając dziewięciu laureatów, których fotografie zaprezentowano na wystawie w Gdańskiej Galerii Fotografii.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem