Wystawy fotografii na świecie, czyli Marianne Breslauer, Aivis Smulders, Ludmila Zinczenko

Wystawy fotografii na świecie, czyli Marianne Breslauer, Aivis Smulders, Ludmila Zinczenko

W tym tygodniu w cyklu Wystawy fotografii na świecie odwiedzamy Łotwę, Rosję i Niemcy. W Moskwie w ramach Roku Rosyjsko - Francuskiego prezentowana jest wystawa Ludmiły Zinczenko, w Rydze trwa retrospektywa Aivisa Smuldersa, z kolei w Berlinische Gallerie goszczą portrety autorstwa Marianne Breslauer.


Prezentując godne zainteresowania wystawy fotografii na świecie, tym razem odwiedzamy Berlin, ale spoglądamy również na Wschód, do Rygi oraz Moskwy.

Ludmiła Zinczenko, Rapprochement: Paris–Moscow
27 lipca–10 września 2010
Gallery.Photographer.Ru
4 zaułek Syromiatniczeskij 1/6 , Moskwa


W Moskwie trwa Rok Rosyjsko-Francuski, w ramach którego prezentowano już liczne wystawy artystów zarówno francuskich, jak i rosyjskich podejmujących tematy bliskie Francji. Wśród fotografów biorących udział w tym przedsięwzięciu znalazła się Ludmiła Zinczenko, specjalizująca się w fotografii otworkowej. Jej wystawa nosi tytuł Rapprochement: Moscow–Paris (Zbliżenie: Moskwa–Paryż).
Zinczenko mówi, że starała się zestawić wizje dwóch wielkich stolic, szukać podobieństw, układać fotografie w pary, jednak bez sztywnego, ustalonego planu – improwizacja i swoboda wglądu były, zdaniem artystki, priorytetowe.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem