Wystawy fotografii na świecie: Martien Mulder, Peter Lindbergh, Karl Lagerfeld

Wystawy fotografii na świecie: Martien Mulder, Peter Lindbergh, Karl Lagerfeld

W kolejnym przeglądzie interesujących wystaw fotografii na świecie sporo miejsca zajmuje fotografia mody – nie tylko za sprawą jednego z jej najbardziej znanych reprezentantów, Petera Lindbergha, którego wystawa właśnie trwa w Berlinie, ale i prezentacji dokonań Karla Lagerfelda jako fotografa. Poza światem mody przyjrzymy się medytacyjnym, hipnotycznym dziełom Martien Mulder w amsterdamskiej galerii Kahmann.


Dużo dzieje się w świecie fotografii w ostatnim czasie. W Berlinie trwa Europejski Miesiąc Fotografii, którego główną atrakcją jest wielka, przekrojowa wystawa prac Petera Lindbergha. Maison Européenne de Photographie w Paryżu zaprasza tymczasem na spotkanie z Karlem Lagerfeldem. Słynny kreator mody prezentuje się tu od nieco innej strony – jako poszukujący, ambitny fotograf. W Amsterdamie z kolei można zobaczyć prace Martien Mulder, znanej z wyjątkowo wnikliwego spojrzenia na oczywiste z pozoru sprawy.

Peter Lindbergh, On Street
25 września – 9 stycznia 2010
C/O Berlin
Oranienburger Straße 35/36, Berlin


Kariera Petera Lindbergha w świecie fotografii mody trwa już trzydzieści lat. Wystawa odbywająca się w ramach Europejskiego Miesiąca Fotografii w Berlinie podsumowuje jego bogaty dorobek. Zaprezentowano najważniejsze i najsłynniejsze dzieła Lindbergha, począwszy od kampanii dla Comme des Garcons z Lindą Evangelistą, przez współpracę z Wimem Wendersem i ulubioną modelką fotografa – Millą Jovovich, aż po jubileuszową sesję dla niemieckiego wydania Vogue. Nacisk położono przede wszystkim na wielkoformatowe fotografie uliczne oraz na filmowy aspekt prac Lindbergha (galeria zaprasza też na krótkometrażowe fabuły jego autorstwa). Wystawa jest okazją do podziwiania w wielkim formacie ikonicznych portretów legend mody i kina - Kate Moss, Veruschki, Jeanne Moreau.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem