Wystawy fotografii na świecie: Robert Doisneau, Pieter ten Hoopen, Garry Winogrand

Wystawy fotografii na świecie: Robert Doisneau, Pieter ten Hoopen, Garry Winogrand

W poszukiwaniu interesujących wystaw fotografii na świecie odwiedzamy ponownie Mediolan (to miasto ma w ostatnich tygodniach wyjątkowe szczęście do doskonałych wystaw!), gdzie można podziwiać fotografie Roberta Doisneau. Swoje spojrzenie na stolicę Szwecji prezentuje Pieter ten Hoopen, którego zdjęcia prezentuje sztokholmskie muzeum Fotografiska. „Hołd dla współczesnej kobiety” w wydaniu Garry'ego Winogranda tymczasem już wkrótce będzie można zobaczyć w Berlinie.


Trwa sezon na doskonałe wystawy fotografii. Szwedzkie muzeum Fotografiska śmiało "rozkręca się" w swej działalności: po spektakularnych wystawach m.in. Joela Petera Witkina i Annie Leibovitz, zobaczyć można tam prace Pietera ten Hoopena z cyklu Stockholm. W Mediolanie mamy do czynienia z niebywałym wydarzeniem – prezentacją nieznanych zdjęć Roberta Doisneau. Prekursora street photo w takiej formie, jaką dziś znamy, czyli Garry'ego Winogranda, przypomina z kolei berlińska galeria CameraWork.

Robert Doisneau, Dal mestiere dell'opera/Palm Springs 1960
22 września – 17 listopada 2010
Fondazione FORMA per la Fotografia
Piazza Tito Lucrezio Caro 1, Mediolan


Wystawa prac Roberta Doisneau to samo w sobie wydarzenie na naprawdę dużą skalę, a jeśli na dodatek w katalogu pojawiają się niepokazywane do tej pory prace, możemy spodziewać się licznych uśmiechów na twarzach miłośników fotografii. Podwójna wystawa, która właśnie trwa w Mediolanie, jest okazją do zapoznania się z nieznanymi fotografiami wydobytymi z przepastnych archiwów. Pierwsza część ekspozycji, Dal mestiere dell'opera, przedstawia najbardziej znane oblicze Doisneau, fotografa paryskich ulic. Dzieła – ikony zestawione są tu z pracami udostępnianymi publiczności po raz pierwszy (dzięki wspólnym działaniom rodziny Doisneau i Cartier-Bresson Foundation).
Mniej oczywiste fotografie znalazły swoje miejsce w drugiej części wystawy, Palm Springs 1960. cykl fotografii to owoc zamówienia dla magazynu Fortune. Jak Robert Doisneau widział słoneczną Kalifornię i amerykański sen, można przekonać się na mediolańskiej ekspozycji.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem