Wywiad: Alpha 900 - pierwsze wrażenie - mówi Jacek Bonecki

Wywiad: Alpha 900 - pierwsze wrażenie - mówi Jacek Bonecki

Przedstawiamy pierwsze wrażenia profesjonalnego fotografa, pana Jacka Boneckiego, który w ostatnim czasie testował nową profesjonalną lustrzankę Sony Alpha 900.


Zapytaliśmy pana Jacka Boneckiego:
Od  24 godzin jest pan w posiadaniu nowego aparatu fotograficznego Alpha 900 wyprodukowanego przez firmę Sony, jakie są pierwsze wrażenie?

Jak najbardziej pozytywne. Trudno przejść obojętnie obok modelu Alpha 900, na który czekało wielu entuzjastów systemu Minolta, a obecnie Sony. Bardzo długi czas oczekiwania był wprost proporcjonalny do temperatury atmosfery, która towarzyszyła premierze. Spora ilość informacji, które ukazały się przed pojawieniem się aparatu Alpha 900 na rynku, spowodowała, iż znane były dane techniczne oraz wygląd aparatu, ale wciąż nie wiadomo było, jak rejestruje obraz.

Po wyjęciu z pudełka i wzięciu do ręki aparatu Alpha 900 uwagę zwraca przede wszystkim wysoka jakość wykonania, czuje się od razu, po dotyku profesjonalizm, mocną konstrukcję,  odporność na warunki atmosferyczne.

Zaskakująca jest wielkość aparatu, która zbliżona jest do modelu Alpha 700, duży pryzmat pentagonalny,  jasna matówka, obraz w wizjerze jest doskonały, nie potrafię tego inaczej nazwać. O danych technicznych nie będę mówił, ponieważ są ogólnie dostępne i znane. Obsługa jest bardzo intuicyjna, jest to zdecydowanie najprostszy profesjonalny aparat na rynku.  Świetnym rozwiązaniem jest dodatkowy podświetlany ciekłokrystaliczny monitor na górze aparatu, który przy pracy na statywie jest bardzo przydatny. Podobnie jak możliwość przymknięcia wizjera, aby światło nie padało na element światłoczuły. Cieszy również fakt, iż są te same baterie, co w poprzednich lustrzankach cyfrowych Sony Alpha. Po załadowaniu zaczynam robić zdjęcia, przetestowałam wszystkie obiektywy, które posiadam od 20 mm do 300 mm, stało- i zmiennoogniskowe, także te ze stajni minolty.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem