Wywiad z Ryszardem Horowitzem - fragment książki "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii"

Wywiad z Ryszardem Horowitzem - fragment książki "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii"

Przedstawiamy fragment wywiadu z Ryszardem Horowitzem. Wywiad został opublikowany w rekomendowanej przez serwis Swiatobrazu.pl książce "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii".
Hanna Maria Giza: Jedno z najsłynniejszych pana zdjęć to portret Jerzego Kosińskiego , który przeobraża się w ptaka. Właściwie od początku wiadomo było, ze Kosiński przeistoczy się w ptaka, ale pan ukazał moment, w którym to się dzieje.
Ryszard Horowitz: Niestety, Jurek nie doczekał, nie zobaczył tego zdjęcia, bo skończyłem je już po jego tragicznej śmierci. Ale istotnie, miał ptasią twarz i to, że jego życie w dużym stopniu związane było z symbolika ptaka jako takiego, nie ulegało wątpliwości. Któregoś dnia po prostu siadłem przy komputerze i zacząłem trochę majstrować. Ciekawe, że źrenica, którą wtopiłem w zdjęcie czy tez zastąpiłem nią jego własną, jest okiem orła. To był kanadyjski orzeł, o ile się nie mylę. Sfotografowałem go rok czy dwa lata wcześniej w zupełnie innym celu, ale miałem ten obraz zakodowany w pamięci i wydawało mi się rzeczą zupełnie naturalną, żeby obydwa elementy ze sobą połączyć.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem