24 września 2020, 17:13
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 2164 razy

FujiFilm wydało aktualizację oprogramowania X Webcam

FujiFilm wydało aktualizację oprogramowania X Webcam

FujiFilm ogłosił opublikowanie oprogramowania X Webcam w wersji 2.0. Dzięki niemu możliwe jest wykorzystanie kompatybilnego aparatu z serii FujiFilm X i GFX jako kamery internetowej w popularnych programach do transmitowania na żywo oraz wideokonferencji.

X Webcam - oprogramowanie pozwalające na wykorzystanie aparatu FujiFilm jako kamery internetowej 

Wybuch pandemii COVID-19 ujawnił, jak istotne w wielu aspektach życia jest komunikowanie się online. Wskutek tego wielu czołowych producentów aparatów umożliwiło korzystanie ze swojego sprzętu w formie kamer internetowych. Nie inaczej jest w przypadku aparatów FujiFilm z serii X i GFX. Aby móc wykorzystać je podczas transmisji online i wideokonferencji wystarczy zainstalować aplikację X Webcam.
 
W nowej aktualizacji do wersji 2.0 producent przewidział nowe okno sterowania ustawieniami, które pozwala na łatwą zmianę parametrów. Poza podstawowymi zmianami kompensacji ekspozycji i balansu bieli okno to pozwala na zmianę trybu symulacji filmu. Podobnie jak w przypadku pozostałych wersji oprogramowania X Webcam aplikacja współpracuje z poniższymi aparatami FujiFilm:
 
X Webcam
 
Źródło: FujiFilm
X Webcam jest kompatybilne z komputerami z systemami Windows 10 i macOS (10.12 lub nowszym). Dostępne jest do pobrania za darmo ze strony FujiFilm. To łatwy sposób dla użytkowników ww. aparatów FujiFilm, aby zapewnić sobie wysoką jakość obrazu podczas transmitowania online i przeprowadzania wideokonferencji.
 


www.swiatobrazu.pl