XP-Pen – wschodząca gwiazda na rynku tabletów graficznych

XP-Pen – wschodząca gwiazda na rynku tabletów graficznych

Czy zaopatrzenie się w wysokiej klasy tablet piórkowy musi się wiązać z ponoszeniem dużych wydatków? Do czego w ogóle fotografowi mogłoby być potrzebne takie urządzenie? Skąd się wzięła marka XP-Pen i co ma nam do zaoferowania? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule. A bardzo możliwe, że przy okazji zmieni się cały Wasz sposób patrzenia na warsztat cyfrowego fotografa. Tak więc zapraszamy!


XP-Pen na rynku polskim – strona 2


Oprócz typowych tabletów piórkowych, firma XP-Pen ma w swojej ofercie również urządzenia znacznie bardziej zaawansowane. Odzwierciedla to niestety również ich cena, choć trzeba przyznać, że w tej grupie sprzętu jest ona jak najbardziej uzasadniona. Przekonajcie się zresztą sami: oto hybrydy średnio- i wielkoformatowych tabletów z wysokiej klasy monitorami graficznymi. Idealny sprzęt dla fotografa, który podczas pracy chciałby mieć jak najbardziej bezpośredni kontakt ze swoimi zdjęciami.

Tablety z wyświetlaczem LCD

Wszystkie tablety XP-Pen Artist wyposażone w wyświetlacz LCD mają takie same bazowe parametry techniczne – precyzja na poziomie 8192 stopni nacisku i rozdzielczości 5080 LPI. Różnią się od siebie ekranami (a co za tym idzie również wymiarami przestrzeni roboczej) oraz liczbą i układem przycisków konfiguracyjnych. Ponadto wszystkie tablety z linii Artist są w stanie obsłużyć obraz w formacie 4K i przekonwertować go do rozdzielczości natywnej.

XP-Pen Artist Display 15,6 (cena 1799 zł) – prostszy model z wyświetlaczem o przekątnej 15,6 cala. Bardzo wąski (zaledwie 11 mm grubości), ma ekran o rozdzielczości FullHD (1920×1080p) i dość podstawowej palecie wyświetlanych kolorów (ok. 74% przestrzeni Adobe RGB). Tablet wyposażony jest w 6 konfigurowalnych przycisków funkcyjnych i złącze USB typu C. Jego główną zaletą jest bardzo atrakcyjna cena.

Główny konkurent: Huion GT156 1959zł (6 przycisków, cena 1959 zł)
 

tablety graficzne tablety piórkowe XP-Pen tablet dla fotografa akcesoria oferta
XP-Pen Artist Display 15,6 (Fot. XP-Pen)

 

XP-Pen Artist Display 16 Pro (cena 1999 zł) – również model z 16-calowym ekranem, ale o znacznie bardziej wyśrubowanych parametrach. Przede wszystkim matryca o rozdzielczości 1920×1080 pikseli odwzorowuje 92% przestrzeni barwnej Adobe RGB i zapewnia kontrast na poziomie 1000:1, co w połączeniu z matową powierzchnia ekranu kwalifikuje ten sprzęt jako przeznaczony do zastosowań profesjonalnych. Tablet ma 8 konfigurowalnych przycisków i demontowalny stojak umożliwiający postawienie go pod kątem 15-85 stopni do podłoża.

Główny konkurent: Huion GT191 (brak przycisków, przekątna ekranu 19,5 cala, cena 1929 zł)
 

tablety graficzne tablety piórkowe XP-Pen tablet dla fotografa akcesoria oferta
XP-Pen Artist Display 16 Pro (Fot. XP-Pen)

 

XP-Pen Artist Display 22 Pro (cena 2499 zł) – tablet-monitor dla grafików mających bardziej wyśrubowane wymagania, przede wszystkim względem rozmiarów ekranu (a więc zarazem pola roboczego). Przekątna wyświetlacza wynosi tutaj 21,5 cala, co przekłada się na przestrzeń roboczą o imponujących wymiarach 47,7×26,8 cm. Paletę wyświetlanych barw producent określa na wartość pomiędzy 77 a 82% przestrzeni Adobe RGB, a maksymalny kontrast na 1000:1. Tablet pozbawiony jest przycisków, stanowi więc "czystą formę" dla tych, którym potrzebny jest po prostu duży wyświetlacz z piórkiem.

Główny konkurent: Huion GT220 (brak przycisków, przekątna ekranu 21,5 cala, cena 2509 zł)
 

tablety graficzne tablety piórkowe XP-Pen tablet dla fotografa akcesoria oferta
XP-Pen Artist Display 22 Pro (Fot. XP-Pen)

 

XP-Pen Artist Display 22E Pro (cena 2999 zł) – jedna z opcji producenta przeznaczona dla najbardziej wymagających odbiorców. Tablet z wyświetlaczem o przekątnej 21,5 cala wyposażony został w imponujący zestaw 16 programowalnych przycisków, rozłożonych symetrycznie po lewej i prawej stronie urządzenia. Takie rozwiązanie sprawia, że z tabletu równie wygodnie korzystać mogą użytkownicy prawo- i leworęczni. Piórko tabletu rozróżnia 2048 poziomów nacisku.

Główny konkurent: Huion GT221 (20 przycisków, przekątna ekranu 21,5 cala, cena 3349 zł)
 

tablety graficzne tablety piórkowe XP-Pen tablet dla fotografa akcesoria oferta
XP-Pen Artist Display 22E Pro (Fot. XP-Pen)

 

 

Autor: Artykuł promocyjny1 2 3 4Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 2

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Tablet graficznyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Najnowsze fotografie

KILLDEER  /  SIEWECZKA  KRZYKLIWA Sufit Teja Świeczka kwiatowa Mercedes-Benz CLA StreetStyle Kormoran na stawie Czereśnia