Yannis Behrakis - wspomnienie fotografa, który poświęcił karierę relacjonowaniu kryzysów i konfliktów

Yannis Behrakis - wspomnienie fotografa, który poświęcił karierę relacjonowaniu kryzysów i konfliktów

Dnia 2 marca 2019 roku, po długiej walce z chorobą, w wieku 58 lat zmarł Yannis Behrakis, znakomity fotoreporter, będący laureatem nagrody Pulitzera. Przez większość swojej kariery współpracował z agencją Reuters i był znany dzięki relacjonowaniu sytuacji w regionach objętych kryzysami oraz konfliktami. Wyróżniał się umiejętnością budowania złożonych, wielowątkowych kadrów i pokazywania wydarzeń z minimalnego dystansu. Warto przypomnieć jego niektóre, doskonałe fotografie.


Yannis Behrakis pochodził z Grecji. W 1989 roku zrealizował pierwsze zlecenie dla agencji Reuters, podczas którego fotografował Libię pod rządami Muammara Kaddafiego. W ciągu swojej ponad 30-letniej kariery fotografował także m.in. konflikt na Bałkanach, wojny w Chorwacji, Bośni, Kosowie, Czeczeni, Sierra Leone, Somalii, Afganistanie, Libanie, w Zatoce Perskiej, a także Arabską Wiosnę w Egipcie, Libii i Tunezji. Poza tym relacjonował wojnę domową na Ukrainie czy bombardowanie NATO przez ISIS w Kobane. W ostatnich latach swojej kariery poświęcił się pracy w ojczyźnie, gdzie rejestrował kryzys ekonomiczny i związany z napływem uchodźców, który miał miejsce w 2015 roku.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem