13 listopada 2023, 10:31
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 836 razy

YouTube umożliwi generowanie przez AI obrazów dla tła wideo

YouTube umożliwi generowanie przez AI obrazów dla tła wideo

YouTube wprowadzi niebawem rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję - Wśród nich znajdzie się narzędzie, umożliwiające generowanie obrazów dla tła wideo.

Poznaj nowe ciekawe funkcje, które niebawem będą ułatwiały tworzenie filmów na YouTube

Funkcja Dream Screen zostanie wydana już wkrótce i pozwoli użytkownikom wykorzystać moc generatywnej sztucznej inteligencji do tworzenia tła fotograficznego lub wideo. Materiał wygenerowany przez sztuczną inteligencję można umieścić w tle krótkiego wideo na YouTube. Funkcja ta będzie działać podobnie do pozostałych, typowych generatorów obrazów opartych o rozwiązania sztucznej inteligencji - użytkownicy będą mogli wpisywać monity, a na ich podstawie zostanie wygenerowane dowolne tło. 
 
 
Na opublikowanym wideo można zobaczyć jak YouTuber @benoftheweek tworzy różne zabawne tła, które nie tylko pozwalają wypełnić obraz za nim, ale również tworzyć zabawne filmy. W monitach wpisał takie hasła jak m.in. "paryski tydzień pingwinów", "wyspa jaszczurek" czy "wulkan popcornu". 
 
Wśród innych narzędzi, które mają być dostępne w YouTube i oparte o rozwiązania sztucznej inteligencji, ma w przyszłości znaleźć się także funkcja, pozwalająca na zarysowywanie filmów. Sugestie sztucznej inteligencji mają brać pod uwagę także specyfikę kanałów poszczególnych użytkowników, a także to, co cieszy się popularnością wśród odbiorców. 
 
Wśród ciekawych opcji znajdzie się także funkcja pozwalająca na przeanalizowanie tekstowego opisu filmu przygotowywanego dla YouTube, tak aby na podstawie tego sztuczna inteligencja mogła zasugerować odpowiedni plik audio. Dodane zostanie także dubbingowanie AI, które pozwoli na dubbingowanie filmów w różnych językach obcych. 

Widać więc narazie trend, w którym rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję niekoniecznie zastąpią człowieka w procesie twórczym, ale dostarczą narzędzi, które znacznie go przyspieszą i ułatwią. Jak to wpłynie na branże wideo, tworzenie treści na YouTube czy odbiorców - czas pokaże. 


www.swiatobrazu.pl