Yuneec H520 dostępny z precyzyjną nawigacją satelitarną RTK

Yuneec H520 dostępny z precyzyjną nawigacją satelitarną RTK

Yuneec H520 można już teraz wyposażyć w system RTK szwajcarskiej firmy Fixposition. Nawet w trudnych warunkach dostępu sygnału GPS, jak na przykład w miastach lub wąwozach, system zapewnia najwyższą precyzję i pozycjonowanie z dokładnością do centymetra. W pełni zintegrowana nawigacja satelitarna Real Time Kinematics zapewnia dzięki temu wyjątkowo dokładne i niepowtarzalne ujęcia oraz szybszy Mapping 3D. Dzięki tej nowej wersji można również prościej i precyzyjniej przeprowadzać zautomatyzowane loty kontrolne.Teraz nowy model H520 RTK jeszcze lepiej sprawdza się w zastosowaniach komercyjnych, gdzie wymaga się najwyższej precyzji. Dzięki innowacyjnej technologii RTK model H520 może teraz podlatywać jeszcze bliżej do monitorowanych obiektów, ponieważ pozycję drona ustawia się z dokładnością do centymetra (1 cm + ppm poziomo / 1.5 cm + ppm pionowo), nie zaś metra. Dokładność ta ma przewagę, gdy w różnych dniach należy wykonać wiele zdjęć z tego samego miejsca, na przykład aby udokumentować postęp na placach budowy. Ponadto system nawigacji satelitarnej zapewnia wyraźne zmniejszenie efektu zachodzenia na siebie zdjęć. Dzięki temu potrzebnych jest mniej zdjęć i tym samym krótsze czasy obliczania modelu dla dokładnego Mappingu 3D.

Reklama

Kompozycja w fotografii - praktycznie


Radość fotografowania polega na dokonywaniu swobodnych wyborów: jeśli chcesz, możesz stosować klasyczne reguły. Ale równie dobrze możesz je naciągnąć do swoich potrzeb lub całkowicie zignorować.

 

Jednak te decyzje możesz podejmować świadomie dopiero w momencie, kiedy będziesz miał wiedzę o możliwościach konstrukcji obrazu.

 

E-kurs podzielony jest na lekcje, na które składają się zarówno e-booki, jak i filmy.

 

Jeszcze w trakcie trwania nauki będziesz mógł zaobserwować u siebie znaczną poprawę umiejętności fotograficznych.

 

Sprawdź szczegóły

System RTK jest nie tylko w pełni zintegrowany z osprzętem ale również z oprogramowaniem drona. Użytkownik ma dzięki temu nadal pełny dostęp do zakresu funkcji nagrodzonego programu DataPilot łącznie z lotami misyjnymi. Model H520 RTK pracuje z dwoma komponentami: modułem RTK na pokładzie modelu H520 i stacją bazową na ziemi. Dla precyzyjnej nawigacji moduł obsługuje konstelacje składające się z maks. trzech różnych systemów satelitarnych z GPS, GLONASS, Galileo i BeiDou. Jeśli jednak nie będzie możliwe użycie stacji naziemnej, system może pracować również z krajową siecią stacji referencyjnej (sieć RTK). Sieć RTK jest udostępniana przez operatorów zewnętrznych i wymaga połączenia internetowego, na przykład za pomocą funkcji hotspot z telefonu komórkowego. Poza tym zapisywane są wszystkie dane łącznie z danymi od satelitów. Dzięki temu model H520 RTK jest dodatkowo przygotowany na system zwiększający precyzję pozycjonowania zdjęć w postprodukcji (Post Processed Kinematic - PPK).

Model H520 RTK będzie dostępny w drugim kwartale 2019 roku jako kompletny system od 3199 euro (niewiążąca cena orientacyjna). Ponadto będzie można aktualizować nabyte wcześniej modele H520 do wersji RTK z pomocą zespołu serwisowego Yuneec, uzyskując w ten sposób identyczne właściwości techniczne. Nowa wersja wraz z przebudową będzie kosztowała około 1999 euro. Stacja naziemna H520 RTK GPS jest dostępna za 2399 euro (niewiążąca cena orientacyjna). Moduł RTK jest kompatybilny z wszystkimi kamerami Yuneec H520.

Yuneec H520

 

Yuneec H520

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: DronyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Zorro gąsiorro IMG_5473 IMG_4864 IMG_4309 krajobraz2.jpg przyroda3.jpg przyroda2.jpg