14 marca 2019, 14:29
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 1337 razy

Zabawki zamiast prawdziwych samochodów, na zdjęciach reklamowych Skody

Zabawki zamiast prawdziwych samochodów, na zdjęciach reklamowych Skody

Škoda, czeska marka samochodowa, zatrudniła węgierskiego fotografa Benedeka Lamperta do wykonania zdjęć reklamowych. Ale zamiast drogich sesji zdjęciowych z prawdziwymi samochodami, firma poprosiła Lamperta, by wykorzystał modele samochodów w skali 1: 43.

"Brzmiało to interesująco, więc zgodziłem się" - mówi 24-letni fotograf, który regularnie tworzy do zdjęć realistyczne scenerie w małej skali, z figurkami LEGO w dioramach. [kn_free]
 
Lampert podczas wykonywania zdjęć jak najmniej pracy zostawia do zrobienia w cyfrowej ciemni, decydując się zamiast tego spędzać wiele godzin na tworzeniu miniaturowych scen, z jak największą liczbą rzeczywistych elementów, np. dymu. Wykonanie większości zdjęć zajęło mu od 7 do 12 godzin, ale jedno konkretne ujęcie wymagało 10 dni na budowanie scenografii, fotografowanie i postprodukcję.
 
Zapewne łatwiej byłoby uzyskać takie efekty, jak rozmycie ruchu za pomocą Photoshopa, Lampert uchwycił je jednak za pomocą aparatu - rozmycie widoczne na tle i kołach samochodów nie było wynikiem cyfrowej manipulacji.
 
Prezentujemy zdjęcia, które dla Škody stworzył fotograf, a po każdym z nich spojrzenie zza kulis na to, jak zostało stworzone.
 
Škoda
 
Škoda
 
Škoda
 
Škoda
 
[kn_advert]
 
Škoda
 
Škoda
 
Škoda
 
Škoda
 
Škoda
 
Škoda


www.swiatobrazu.pl