Ken i Barbie w sowieckiej Rosji - fotografka stworzyła zabawną sesję

Ken i Barbie w sowieckiej Rosji - fotografka stworzyła zabawną sesję

Lara Vychuzhanina, pochodząca z mieszczącego się na Uralu Jekaterynburga to fotografka, która wykorzystała znane lalki do stworzenia zabawnej, ale i dającej do myślenia sesji. Barbie i Kena umieściła w scenerii, która sprawia, że można ich sobie wyobrazić jako mieszkańców sowieckiej Rosji lat 80.


Zazwyczaj Barbie jest ubrana w różowe, pstrokate sukienki, siedzi za kierownicą różowego auta i wraz z akcesoriami i garderobą jest zapakowana w różowe, krzykliwe pudełko. Oczywiście w opozycji do tego skojarzenia, producent wprowadził na rynek wersje słynnej lalki, w których występuje jako sędzina, prawniczka, nauczycielka itp. Niemniej to pierwsze skojarzenie jest chyba odruchowe i jeszcze dużo starań czeka Mattel, aby na stałe uległo zmianie. 
 
Lara Vychuzhanina zaczęła jednak zastanawiać się, jakby to było, gdyby Barbie i Ken zamieszkali w sowieckiej Rosji lat 80. Zbudowała makietę o wymiarach 60x40x50 cm, która przedstawia stereotypowe, ówczesne mieszkanie. Udało jej się w nim oddać ducha tamtych realiów. W mieszkaniu Barbie i Kena można zatem zobaczyć wiele typowych detali, takich jak ubrania rozwieszona na lince pod sufitem, butelka wódki czy plakaty i kalendarze z samej epoki. 
 
Artystka jest nieco za młoda, aby pamiętać tamte czasy, musiała więc opierać się o zasoby dostępne w sieci i stare fotografie. To pozwoliło jej na wierne odwzorowanie fragmentu mieszkania z ZSRR. Na zdjęciach widać także prawdopodobnie matkę Barbie, co ma przywoływać styl ówczesnego życia. Artystce udało się także pokazać za pośrednictwem lalek, jak spędzano wolny czas. Bohaterowie jej fotografii postanowili oddać się tańcom, grze i śpiewom.
 
Więcej zdjęć autorki zabawnych zdjęć Barbie i Kena znajdziesz na jej Instagramie. Przy okazji prezentowania tego cyklu warto przywołać kontrowersyjne fotografie Mariela Claytona, który również wykorzystał w swojej sesji Barbie i Kena. Ich relacja wyglądała jednak nieco mniej korzystnie dla plastikowego gentlemana. 

Zabawne zdjęcia - Barbie i Ken w sowieckiej Rosji

zabawne zdjęcia


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem