28 czerwca 2018, 17:00
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 5916 razy

Zabierz blendę na wakacje - teraz możesz dostać ją w prezencie

Zabierz blendę na wakacje -  teraz możesz dostać ją w prezencie

Nawet o odpowiedniej porze dnia, oświetlenie naturalne prawie zawsze okazuje się być zbyt intensywne i kontrastowe, aby zdjęcia portretowe odznaczały się prawidłową ekspozycją. Dlatego też dobrze jest zaopatrzyć się w kilka akcesoriów ułatwiających wykonywanie zdjęć tego typu. Najważniejszym z nich (i często w zupełności wystarczającym) jest ekran odbijający światło, czyli blenda.

Do zdjęć portretowych wykonywanych podczas wakacji (a zatem gdy musimy się często przemieszczać i najczęściej wozimy ze sobą znacznie więcej rzeczy osobistych) wystarczająca jest blenda blenda 5w1 o średnicy 80 cm.

 

prawdziwe kolory wakacji portret fotografia portretowa Panasonic Lumix DMC-G3
Blenda stanowi dla fotografującego dodatkowe źródło światła i w zależności od sposobu użycia pozwala uzyskać zupełnie różne efekty – nie tylko pomaga więc rozjaśnić obszary zacienione, ale też służy w charakterze oświetlenia rysującego lub tzw. kontry. (Fot. Dawid Petka)

Ważne, aby blenda miała co najmniej dwie warstwy odblaskowe – srebrną i złotą. Ta druga przydaje się szczególnie do fotografowania ludzi o ciemnej karnacji skóry, a także gdy słońce zakryte jest cienką warstwą chmur, a my chcemy uzyskać ciepłą tonację zdjęcia, typową dla romantycznych kadrów o zachodzie słońca. 

Standardowe blendy są wykonane z materiału w kolorze czarnym, złotym, srebrnym i transparentnym białym.
 
  • Czarny materiał nie odbija światła i w rzeczywistości jest używany w celu zredukowania go lub pochłaniania. Ogólna zasada jego stosowania jest taka, że trzymając go blisko Twojego obiektu, zwiększasz cienie, niwelując większą część odbitego światła, które w innym przypadku padałoby na obiekt z danej strony.
  • Złoty kolor jest używany do tego, by stworzyć ciepłe, promienne światło.
  • Srebrny materiał tworzy bardzo połyskliwe światło białe.
  • Transparentna biel może zostać wykorzystana na kilka sposobów. Najczęściej materiał ten stosowany jest w blendach w celu uzyskania pięknego, miękkiego białego światła. Jednak blenda może być również trzymana w górze, co pozwala rozpraszać światło słoneczne. Dzięki temu uzyskujesz efekt podobny do tego, gdy fotografujesz w pochmurny dzień, nawet jeśli w rzeczywistości robisz zdjęcia w pełnym słońcu. Jeżeli używasz blendy, aby rozproszyć światło słoneczne, możesz potrzebować drugiej, by oświetlić temat fotografii z przodu.

Dla nowych Uczestników e-kursów z prezentowanej listy przygotowaliśmy wyjątkowy prezent - to blenda 5w1 o średnicy 80 cm. Promocja trwa do wyczerpania zapasów. 

Prezentujemy dostępne w promocji e-kursy

Nazwa e-kursu Cena  Informacje dodatkowe
Współczesna cyfrowa ciemnia dla fotografa: Adobe Lightroom - e-kurs rozszerzony 159 zł Zobacz szczegóły
Fotografia produktów 139 zł Zobacz szczegóły
Fotograf i działalność gospodarcza 290 zł Zobacz szczegóły
E-szkoła portretu 290 zł Zobacz szczegóły

Ważne: w prezencie otrzymujesz wysokiej jakości blendę Terronic-FOMEI 5 w 1 o średnicy 80 cm

blenda
 


www.swiatobrazu.pl