Zachwycające zdjęcia rumuńskiej jesieni wykonane sprzętem za 1 tys. zł

Zachwycające zdjęcia rumuńskiej jesieni wykonane sprzętem za 1 tys. zł

Alex Robciuc przez lata wędrował po rumuńskich Karpatach, aby znaleźć przepiękne krajobrazy i uchwycić ducha jesieni. "Tym, którzy zadają sobie pytanie, jakim sprzętem fotografowałem, pragnę odpowiedzieć, że nie jest potrzebny drogi sprzęt do fotografii krajobrazowej. Mam lustrzankę za około 250 dolarów z obiektywem kitowym i teleobiektywem za dodatkowe 150 dolarów. Ponadto użyłem kilku filtrów. W fotografii krajobrazowej najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego światła dla fotografowanej sceny"- powiedział Robciuc.


5 pomysłów na zachwycające krajobrazy jesienne

Nie trzeba już wstawać przed świtem

Dobra fotografia wymaga dobrego światła, a światło jest najlepsze podczas tzw. złotych godzin - tuż po wschodzie słońca i przed zachodem słońca, kiedy słońce jest nisko, nad horyzontem. W tym czasie światło jest ciepłe i miękkie. Jednak słońce jest także niżej w stosunku do horyzontu od jesieni aż do wiosny, co oznacza, że dobre warunki fotograficzne są także w ciągu dnia.
 
Jesień to znakomita pora, aby fotografować pod słońce. Padające przez kolorowe liście światło to świetny pomysł na zbliżenia, służące utrwaleniu niezwykłej struktury liścia. Ujęcie promieni słońca zza pnia drzewa, prześwitujących przez kolorowe liście to klasyka jesiennych kadrów.
 
Fot. Alex Robciuc

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem