11 grudnia 2017, 14:00
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 3052 razy

Zachwycający film ukazujący burze, zarejestrowany w jakości 4K i z prędkością 1000 kl./s

Zachwycający film ukazujący burze, zarejestrowany w jakości 4K i z prędkością 1000 kl./s

Dustin Farrell chciał oddać emocje towarzyszące łowcom burz i jednocześnie pokazać piękno natury. Efektem jego pracy jest krótki film zatytułowany "Transient", który pozwala oglądać zjawiska meteorologiczne w sposób niedostępny dla ludzkiego oka. W stworzeniu tego wyjątkowego slow motion pomogła kamera Phantom Flex4K, umożliwiająca nagrywanie w wysokiej rozdzielczości z oszałamiającą prędkością 1000 kl./s.

Transient w języku angielskim oznacza zarówno "obieżyświat", jak i "przemijający, przelotny", co odnosi się do charakteru filmowanego zjawiska i sposobu zbierania materiałów opartego na podróżowaniu.

[kn_free]

Rozgałęzione błyskawice zdają się przeszukiwać ciemne niebo lub spadają niespodziewanie na ziemię. Autor filmu uchwycił tworzące się komórki burzowe i reagujące na te zjawiska zwierzęta. Urzekający jest też widok kropel wody, które przy tej prędkości nagrywania spadają majestatycznie i jakby opieszale.

 

slow motion

Fot. Dustin Farrell

slow motion

Fot. Dustin Farrell

slow motion

Fot. Dustin Farrell

Dustin Farrell zdradził, że nagranie filmu było dla niego bardzo dużym wyzwaniem. Materiał powstawał w ciągu 30 dni. Aby zdobyć poszczególne ujęcia, autor przemierzył ponad trzydzieści tysięcy kilometrów po drogach Stanów Zjednoczonych. Zdarzały się dni, gdy po wielogodzinnym pościgu za burzami i pokonaniu kilkuset kilometrów nie udawało się nic zarejestrować. Było to bardzo zniechęcające, ale potem następowały momenty, kiedy eskapady kończyły się pełnym sukcesem, obfitując w wiele zachwycających ujęć.

[kn_advert]

Ostatecznie wszystkie te podróże i zgromadzenie 10 TB danych pozwoliły stworzyć ponadtrzyminutowy film. Obraz ten pokazuje piękno, nieprzewidywalność i potęgę natury. Warto poświęcić chwilę i oddać się tej wizualnej uczcie.

Więcej informacji na temat kamery Phantom Flex4K można znaleźć w poniższym artykule:

 

Źródło: mymodernmet.com

 www.swiatobrazu.pl