Francuski startup przygotowuje zakrzywione matryce CMOS

Francuski startup przygotowuje zakrzywione matryce CMOS

Francuski startup Curve-One nie jest pierwszym podmiotem, który poświęca uwagę i czas zakrzywionym matrycom - wcześniej w 2014 roku informacje na ten temat podawało Sony - Jednakże według zapewnień Curve-One ich wynalazek ma być pierwszym, który jest przygotowany z myślą o wprowadzeniu go do masowej produkcji.


Czym wyróżnia się zakrzywiona matryca?

"Zakrzywione sensory naśladują ludzkie oko i mają ogromne znaczenie dla konstrukcji optycznej i ogólnej wydajności obrazowania", komentują przedstawiciele Curve-One. Startup twierdzi, że zastosowanie zakrzywionej matrycy pozwala na ograniczenie rozbudowy konstrukcji instrumentów optycznych o jedną trzecią, eliminując przy tym potrzebę stosowania elementów asferycznych. Poniższy rysunek ujawnia różnice w skomplikowaniu optyki tworzonej do współpracy z tradycyjnymi matrycami i tymi zakrzywionymi.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem