Zanim przed obiektywem stanie Twoja rodzina

Zanim przed obiektywem stanie Twoja rodzina

Jaką najlepszą pamiątkę możemy sprawić sobie i bliskim podczas Świąt Bożego Narodzenia i Wigilii? Oczywiście zdjęcia. Okres świąteczny to doskonała okazja do wykonania pięknych i ciepłych zdjęć, na których uwiecznimy wszystkich członków rodziny. Jednak rodzinne spotkania świąteczne na ogół odbywają się w pomieszczeniach zamkniętych i przy oświetleniu sztucznym, niezbyt sprzyjającym fotografowaniu.Oświetlenie sztuczne w naszych domach często bywa na tyle słabe, że fotografowanie przy nim wiązać się będzie z ustawieniem wysokich wartości czułości matrycy (od 1600 ISO wzwyż) oraz silnego otwarcia przysłony, co nie zawsze będzie możliwe lub pożądane. Ponadto popularne w wielu domach świetlówki energooszczędne mogą nam zafundować okropną kolorystykę zdjęć. Z drugiej strony użycie lampy błyskowej wbudowanej w aparat to też nie jest dobry pomysł. Takie oświetlenie, emitowane na niewielką odległość i na wprost obiektywu sprawia, że zarówno twarze, jak i całe sylwetki oświetlone są brzydkim "wypłaszczającym" światłem, a efekt czerwonych oczu występuje bardzo często. Ponadto, jeżeli pomieszczenie jest duże, może pojawić się problem poważnego niedoświetlenia tła, a jeżeli jest małe, to świąteczny efekt blasku kolorowych światełek na choince praktycznie zniknie z powodu zalania sceny światłem flesza. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest użycie lampy zewnętrznej.

A jak wykorzystać lampę błyskową, aby stała się narzędziem służącym kreowaniu fotografowanej sceny zgodnie z naszą wolą i uporać się z uciążliwymi problemami, jakie postawiły przed nami lokalne warunki oświetleniowe? Wystarczy wziąć udział w szkoleniu internetowym "Lampa błyskowa w praktyce".

Szkolenie, o którym mowa, to dla Was nie tylko okazja zgłębienia tajników fotografowania ze światłem błyskowym, ale też możliwość skorzystania z elastycznej formy kursów organizowanych przez SwiatObrazu.pl – szkoleń internetowych łączących w sobie zalety wielu dotychczas znanych Wam rodzajów nauki. Przystąpić do nich możecie przebywając w zaciszu własnego mieszkania, siedząc w ulubionym fotelu i bez konieczności wychodzenia z domu, na co nie każdy z nas ma przecież czas podczas gorączki świątecznych przygotowań. 

Przekonaj się sam, jak proste może być zdobywanie wiedzy. Nieważne jaki masz sprzęt - dopóki nie nauczysz się kontrolować światła na swoich zdjęciach nigdy nie będziesz zadowolony z efektów.

Dzięki szkoleniu "Lampa błyskowa w praktyce" będziesz miał okazję nauczyć się właściwie dobierać rodzaje i kolory światła oraz jego odległość i pozycję wobec fotografowanych obiektów. Dowiesz się jaki wpływ na zdjęcie ma rozmiar źródła i kierunek światła.

To szkolenie jest zbiorem praktycznych uwag i podpowiedzi, które przybliżą tajniki pracy ze światłem błyskowym. I uwaga - kosztuje tylko 57 zł.

lampa błyskowa

 

 

Program

1. Lampa błyskowa do wszystkiego, czyli 5 najważniejszych cech i parametrów, które musi posiadać.

2. Bardzo ważne akcesoria.

3. Jak i po co odbijać światło.

4. Metody uzyskania światła miękkiego lub twardego.

5. Sposoby wykorzystania lampy przy fotografowaniu:

  • ludzi,
  • wnętrz,
  • zbliżeń.

6. Siedem sprawdzonych planów i schematów zdjęciowych:

  • lampa plus blenda,
  • dwie lampy błyskowe ustawione po obydwu stronach fotografa,
  • dwie lampy błyskowe lub jedna lampa błyskowa z blendą plus dodatkowy flesz do oświetlenia tła,
  • klasyczny schemat trójpozycyjny,
  • schemat trójpozycyjny z oświetleniem tła,
  • klucz z kontrą,
  • oświetlenie sylwetkowe (konturowe).

Czas trwania i format:

45 minut, szkolenie w postaci pliku ".mp4"

Cena

57 zł 

lampa błyskowa

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Kursy fotografiiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Palamedes Swallowtail (Papilio palamedes) Robotnica W zanurzeniu .... .... Rusałka osetnik Zakazany owoc..