Zaplanuj kadr, fotografując rośliny i owady w ich naturalnym środowisku

Zaplanuj kadr, fotografując rośliny i owady w ich naturalnym środowisku

Wiosna zbliża się wielkimi krokami dlatego przypominamy, że fotografując rośliny i owady w ich naturalnym środowisku musisz wziąć pod uwagę więcej elementów niż może Ci się wydawać. Przede wszystkim tło, które potraktowane niefrasobliwie zepsuje nawet najciekawsze ujęcie. Najlepiej, aby tło pasowało do sceny, ale było jednocześnie jak najbardziej neutralne. Najłatwiej uzyskać ten efekt stosując niską głębię ostrości, co w fotografii zbliżeniowej i makro jest stosunkowo łatwe.


Z tego oraz kilku innych powodów najlepiej podczas wykonywania interesujących nas typów zdjęć stosować ogniskowe wynoszące (w przeliczeniu na format małoobrazkowy) więcej niż 100 mm. W praktyce jednak zapewne dość stwierdzicie, że fotografując rośliny i owady używacie najdłuższych dostępnych ogniskowych i to nie tylko ze względu na możliwą do osiągnięcia w ten sposób skalę odwzorowania.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem