7 października 2019, 08:42
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 4481 razy

Zaskakujące zdjęcie niedźwiedzia czyhającego na wędkarzy - poznaj historię mrożącego krew w żyłach ujęcia

Zaskakujące zdjęcie niedźwiedzia czyhającego na wędkarzy - poznaj historię mrożącego krew w żyłach ujęcia

Robert Hawthorne - 21 letni fotograf dzikiej przyrody - wykonał mrożące krew w żyłach ujęcie, które przedstawia niedźwiedzia brunatnego czającego się tuż za plecami niczego niespodziewających się wędkarzy. Sytuacja miała miejsce w Parku Narodowym w Katmai na Alasce.

[kn_free]
Autor zdjęcia oprowadzał po parku wycieczkę fotograficzną, gdy dostrzegł sfotografowaną scenę po drugiej stronie rzeki. Chociaż wydaje się, iż taka sytuacja jest skrajnie niebezpieczna i u wielu naocznych świadków wzbudziła by panikę, to doświadczony przewodnik wiedział, iż dwóm mężczyznom nic nie grozi. 
 
"W przypadku miejsc chronionych, takich jak siedlisko w Parku Narodowym Katmai, bliskie spotkania pomiędzy ludźmi a niedźwiedziami zdarzają się niemal codziennie." wyjaśnił Robert Hawthorne, dodając, iż "zwierzęta te są w tym miejscu skupione na swoim głównym źródle pokarmu, jakim jest łosoś. Jedynie niepokojące mogłaby być chęć przywłaszczenia sobie przez niedźwiedzia tego, co złowili wędkarze".
 
Jako że sytuacja nie należała do niebezpiecznych, to fotograf pozwolił sobie najpierw na wykonanie zdjęcia. Ujęcie to jest w rzeczywistości dużo mniej dramatyczne, niż może to się wydawać na pierwszy rzut oka. "To bardziej powszechne zjawisko, niż może się wydawać. Niedźwiedzie chodzą po nabrzeżu, polując na łososie. Może zdarzyć się kilka razy dziennie, iż ten ogromny drapieżnik będzie tu za tobą." stwierdził autor fotografii. "Niedźwiedź patrzył na wodę w pobliżu wędkarzy, a nie na nich polował" podsumowuje Hawthorne.
 
Po zwróceniu uwagi wędkarzom, Ci odruchowo się wystraszyli, jednak po zorientowaniu się w sytuacji, wrócili po prostu do dalszego wędkowania. Podobnie jak przewodnik wiedzieli, iż nie grozi im niebezpieczeństwo. 
 
A czy Wy pomimo zapewnień Roberta Hawthorne’a kontynuowalibyście wędkowanie w towarzystwie około półtonowego niedźwiedzia?

Zaskakujące zdjęcie niedźwiedzia brunatnego stojącego tuż za plecami nieświadomych wędkarzy

zaskakujące zdjęcie

fot. Robert Hawthorne

 

[kn_advert]

 

 www.swiatobrazu.pl