Zdjęcia czy obrazy? Świetne prace Alex Meade

Zdjęcia czy obrazy? Świetne prace Alex Meade

Czy Alexa Meade jest malarką czy fotografem? Unikalne połączenie sztuki malarskiej i fotograficznej dezorientuje widza, któremu trudno określić co jest prawdziwe, a co wyobrażone. Niezwykłe prace powstały z fascynacji cieniem, chęci jego materializacji i utrwalenia, zanim się zmieni.


"W swojej sztuce całkowicie pomijam płótno. Jeśli chcę namalować czyjś portret, maluję go fizycznie na modelu. Oznacza to także, że zazwyczaj model ma uszy pełne farby, bo ucho muszę namalować na uchu. Wszystko w tej scenie - osoba, ciuchy, krzesła, ściana, zostaje pokryte warstwą farby, która odzwierciedla to, co pokrywa. W ten sposób mogę stworzyć trójwymiarową scenę, która wygląda jak dwuwymiarowy obraz. Mogę sfotografować ją z każdej strony i zawsze będzie wyglądać dwuwymiarowo. Nie ma tu żadnego Photoshopa. To po prostu zdjęcie jednego z moich trójwymiarowych obrazów" – mówi Alex Meade.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem