Zdjęcia drzew, na których konary wyglądają jak zwierzęta

Zdjęcia drzew, na których konary wyglądają jak zwierzęta

W drzewach tkwi magia i tajemnica i nic dziwnego, że ludzie od zawsze hołdowali wierzeniom, które nadawały im szczególne znaczenie i moc - Jonatan Maldonado to fotograf, który poszukuje piękna w drzewach i „zwykłe” jego fragmenty fotografuje w wyjątkowy sposób.


Pochodzący z Los Angeles fotograf i dyrektor kreatywny Jonatan Maldonado fotografuje fragmenty drzew tak, jakby to były jakieś mityczne stworzenia. Światłem podkreśla struktury, faktury, kształty i zagłębienia w drewnie, co pozwala ukazywać je w zupełnie nowy sposób. Jonatan Maldonado inspirował się zjawiskiem pareidolii, czyli doszukiwaniu się przez ludzi w spotykanych wokół kształtach twarzy czy sylwetek zwierząt (na tym zjawisku opiera się doszukiwanie się kształtów w chmurach). 
 
Fotograf zamierza kontynuować tę serię zdjęć. Teraz zamierza pojechać do Alabama Hills w Kalifornii, gdzie będzie poszukiwał kolejnych nietypowych form. Las sosnowy Pine Forest w Kalifornii jest miejscem, gdzie rosną jedne z najstarszych drzew na świecie. Dodatkowo rosną na wysokości około 3000 m n.p.m. Tak wyjątkowe miejsce z pewnością przyniesie kolejne ciekawe foto-rzeźby. 
 
Możesz śledzić poczynania Jonatana Maldonado na Instagramie, aby być na bieżąco z jego nowymi leśnymi odkryciami. Poniżej znajdziesz jego wybrane zdjęcia drzew. 

Wyjątkowe zdjęcia drzew Jonatana Maldonado

zdjęcia drzew


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem