Zdjęcia HDR szybko poruszających się obiektów

Zdjęcia HDR szybko poruszających się obiektów

W praktyce fotograficznej zdarzają się sytuacje, w których nawet seryjne wykonywanie zdjęć w autobracketingu z bardzo dużą prędkością okaże się być zbyt wolne dla poprawnego uchwycenia sceny. Takie przypadki i metody radzenia sobie z nimi będą tematem tego artykułu – chodzi tu oczywiście o jednoekspozycyjne techniki HDRI, które tym razem opiszemy znacznie bardziej szczegółowo i na konkretnym przykładzie.

Strona 1


Zdjęcia, w przypadku których tradycyjne techniki HDRI nie sprawdzają się praktycznie nigdy, to przede wszystkim kadry o charakterze reporterskim oraz wszystkie te, na których fotografowane obiekty przemieszczają się szybko lub bardzo szybko. W takich sytuacjach nie skorzystamy z technik wieloekspozycyjnych nawet wówczas, gdy zdjęcia wykonujemy aparatem przystosowanym do rejestracji materiału fotograficznego z bardzo dużą prędkością i do bardzo wygodnej zmiany wszelkich możliwych ustawień. Niewiele pomoże nam też wykorzystanie bracketingu w połączeniu z seryjnym trybem wykonywania zdjęć – nawet jeżeli używamy szybkostrzelnego aparatu, takiego jak wykonujący do 10 klatek na sekundę Canon 1D Mark IV. Również ci z nas, którzy wolą fotografować z ręki mogą mieć poważne problemy z połączeniem kilku wykonanych po sobie zdjęć tego samego obiektu i to nawet wówczas, gdy się on nie porusza.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem


Spis treści