100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata: Inge Morath – Lama na Time Square

100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata: Inge Morath – Lama na Time Square

Lama wychylająca się z okna samochodu przemierzającego ulice Nowego Jorku – opis takiej sceny zarejestrowanej przez Inge Morath brzmi jak wizja surrealistów (wśród których notabene zwierzęta zajmowały szczególną pozycję). Jednakże jej zdjęcie przedstawiająca właśnie taką sytuację nie była efektem wytworu wyobraźni a samego życia.


Inge Morath (1923-2002) była fotoreporterką pracująca m.in. dla magazynu Life i członkinią słynnej Agencji Magnum. Zdjęcie lamy pasażerki jest jej najbardziej rozpoznawalną fotografią, która stała się wręcz kultowa i niezwykle popularna. Chociaż zdaje się być spontanicznie zaobserwowaną sytuacją na ulicach wielkiej metropolii, to stanowi efekt długotrwałej pracy nad fotoreportażem. Pierwotnie fotografia ukazała się w magazynie Life wydanym 2 grudnia 1957 roku, gdzie w dziale poświęconym zwierzętom została zaprezentowana historia stworzeń występujących w telewizji, takich jak np. koty, ptaki, świnie czy kangur, z którymi ich właściciele mieszkali na Manhattanie. Wśród opublikowanych fotografii trzy były autorstwa Inge Morath.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem