Gregg Segal tworzy dokument o globalizacji i stosunku ludzi do żywności

Gregg Segal tworzy dokument o globalizacji i stosunku ludzi do żywności

Amerykański fotograf Gregg Segal już od dawna jest zafascynowany tym, jak populacja ludzka konsumuje dobra i generuje odpady - To zainteresowanie nakierowało go na osobisty projekt, który przekształcił się w serię fotografii ukazujących jak ludzie konsumują i przetwarzają zużyte dobra w odpady.


Swoje zdjęcia Gregg Segal realizuje niemal na wszystkich kontynentach. Jego zdaniem niezwykle istotne dla każdego fotografa jest wypracowanie własnego stylu. Jego działania artystyczne mają na celu nie tylko tworzenie świetnych zdjęć, ale również zachęcanie ludzi do ograniczenia marnotrawstwa.
 
Co więcej poprzez jego cykl fotografii można dowiedzieć się wiele na temat różnych nawyków żywieniowych i kultury jedzenia w różnych częściach świata. Na jego zdjęciach widać zarówno efekty zachodniego, kapitalistycznego konsumpcjonizmu, jak i stosunek do jedzenia w krajach afrykańskich czy dalekiego wschodu. 
 
W swojej pracy Gregg Segal łączy zarówno podejście dokumentalne, jak i fotoreportażowe. Tworzy wciągające i zapadające w pamięć portrety, w których głównym modelem jest konsumpcja i nadprodukcja. Jego głos jest ważny w erze antropocenu, gdy nadmiar ma zdecydowanie negatywny wpływ na planetę. Z jego prac wynika jednak, że stało się to problemem globalny i konieczne są działania podejmowane w różnych częściach świata, aby móc zmienić przyszłość Ziemi. 

Zdjęcia jedzenia, które pokazują problem nadmiernego konsumpcjonizmu 

zdjęcia jedzenia


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem