Piękno, gracja, temperament na fotografiach Joanny Marii Rybczyńskiej

Piękno, gracja, temperament na fotografiach Joanny Marii Rybczyńskiej

Autorska galeria sztuki współczesnej "Galeria van Golik" prezentowała wystawę fotografii Joanny Marii Rybczyńskiej,
zatytułowaną "Piękno, gracja, temperament". Tematem wystawy są konie arabskie ze słynnej, najstarszej polskiej stadniny
w Janowie Podlaskim. Na wystawie zostanie zaprezentowanych 35 fotografii czarno-białych, które artystka wykonała w latach 2011-2013, w czasie corocznych, kilkudniowych wypadów do Janowa Podlaskiego.


"Konie Joanny Marii Rybczyńskiej. Pędzące gdzieś, zagarniające swoim galopem przestrzeń, wyłaniające się niczym ekscytujące, pełne gracji zjawy z porannych mgieł. Niemal tańczą, ale pędzą galopem z rozwianymi grzywami, ogonami niczym chorągwie. Szlachetne łby, duże wyraziste, mądre oczy. W fotografiach Rybczyńskiej niemal słychać rżenie i tętent ich kopyt, jeszcze chwila a wypadną z tych ścian i popędzą gdzieś dalej, dalej, dalej, bo właśnie ruszyły w zawody z chmurami skłębionymi na niebie. Artystka uchwyciła w obiektyw nie tylko piękno, grację i temperament tych zwierząt, ale i coś, co zdaje się przy fotografowaniu zwierząt często wręcz nieuchwytne: czar swobody, ten szeroki oddech wolności, to tchnienie zupełnie innego świata. Tajemnicę konia nam niedostępną. Wydaje się, że artystka fotografując słyszy nie tylko ich rżenie, nie tylko tętent ich kopyt, ale i szept." - pisze w katelogu wystawowym Justyna Hofman-Wiśniewska.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem