Zdjęcia krajobrazów: niebo jak marzenie

Zdjęcia krajobrazów: niebo jak marzenie

Niebo jest ważnym elementem większości zdjęć krajobrazów. Fotografując pejzaże, chcielibyśmy, aby na każdym kadrze prezentowało się ono olśniewająco, wspaniale, a przynajmniej barwnie i interesująco. I choć pierwsze próby z reguły nie wypadają zbyt pomyślnie, to jednak nie ma powodów do tego, aby to marzenie porzucać. Zdjęcia krajobrazowe z pięknym niebem nie są bowiem trudne do uzyskania. W naszym poradniku pokazujemy, jak je robić.Wstęp


Któż z nas nie zachwycał się fotografiami pejzażowymi wykonywanymi przez mistrzów tego gatunku? Prawie zawsze na zdjęciach wykonywanych przez takie legendy jak Ansel Adams, Galen Rowell czy Michael Kenna istotnym elementem kadru jest niebo. I niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z obrazem kolorowym, czy też czarno-białym, to interesująco sfotografowane niebo nieodmiennie budzi w nas bardzo żywe emocje. Kiedy jednak sami próbujemy je uwiecznić w takiej postaci, to często zdarza się, że zamiast oglądanego przez nas głębokiego błękitu i śnieżnobiałych chmur widzimy na ekranie monitora niezbyt kontrastowe plamy o szarej barwie na bladoniebieskim tle. Takie zdjęcia krajobrazowe prezentują się niezbyt korzystnie i zrozumiałą reakcją na ich widok jest zadawanie sobie pytania: "co robimy źle?".


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem